Справа № 606/24/19
13 лютого 2019 року м. Теребовля
Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Марціцка І.Б, розглянувши матеріали, які надійшли від Теребовлянського відділу поліції в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП),
26.12.2018 року ОСОБА_1 о 23 год. 20 хв. керував транспортним засобом марки Mercedes-Benz Sprinter д.н.з. НОМЕР_1 в с. КонопківкаТеребовлянського району з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення кординації рухів, порушення мови, продувати прилад Драгер відмовився, від проходження огляду в медичному закладі Теребовлянська ЦРЛ відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, таким чином вчинив правопорушення, склад якого, передбачений ч.1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні відмовився від дачі показів в порядку передбаченому ст. 63 Конституції України.
Представник особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвокат Маркушевський Б.Ф. в судовому засіданні заперечив проти притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В обґрунтування своїх доводів останній вказав що, огляд на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 було проведено з порушенням вимог інструкції, як і факт відмови від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, а тому наявні у справі докази не доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення предбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП .
Суд, розглянувши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.
Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ № 1306 від 10.10.2001 року, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог ч. ч. 2, 3, 4 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров я.
Аналогічні положення щодо порядку проведення огляду водіїв транспортних засобів про визначення стану спяніння закріплені у п.п. 3,6,7 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 та п.п. 6,7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС та МОЗ за № 1452/735 від 09.11.2015 року.
Пунктом 1 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоровя України 09 листопада 2015року, № 1452/735 (далі - Інструкція), передбачено, що Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду. У відповідності до пункту 3 Інструкції ознакамиалкогольного спяніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 26.12.2018 року ОСОБА_1 о 23 год. 20 хв. керував транспортним засобом марки Mercedes-Benz Sprinter д.н.з. НОМЕР_1 в с. КонопківкаТеребовлянського району з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення кординації рухів, порушення мови, продувати прилад драгер відмовився від проходження огляду в медичному закладі Теребовлянська ЦРЛ відмовився в присутності двох свідків.
.
Вказані вище обставини справи, підтверджуються:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 № 545770 від 27 грудня 2018 року;
-відеоматеріалами з нагрудних камер працівників поліції оглянутими в судовому засіданні;
-письмовими поясненнями та ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 27 грудня 2018 року;
- довідкою виданою Теребовлянською центральною районною лікарнею Комунальної установи Теребовлянської районної ради від 29.01.2019 року про те що ОСОБА_1 від огляду для визначення стану сп'яніння відмовився;
- витягом із журналу реєстрації відмов громадян від проведення оглядів для визначення стану сп'яніння по направленню працівників поліції, з якого вбачається що ОСОБА_1 27.12.2018 року о 00.10 год. відмовився від проходження огляду для визначення стану сп'яніння.
З оглянутих в судовому засіданні відеоматеріалів з нагрудних камер працівників поліції встановлено, що ОСОБА_1 26 грудня 2018 року близько 23 год. 20 хв. в с. Конопківка Теребовлянсьткого району Тернопільської області керував автомобілем НОМЕР_2 та був зупинений працівниками поліції. На місці зупинки ОСОБА_1 вказав, що продувати прилад Драгер не буде, проїде проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння в лікарню. Однак прибувши в Теребовлянську ЦРЛ ОСОБА_1 в присутності двох свідків категорично відмовився проходити огляд.
Окрім того, в ході спілкування працівників поліції з ОСОБА_1 в останніх були усі підстави пропонувати останньому пройти огляд на стан спяніння, оскільки очевидно, що ОСОБА_1 проявляв ознаки алкогольного сп'янінння, його поведінка не відповідала обстановці, зокрема він близько десяти хвилин не зміг надати працівникам поліції документи на автомобіль та водійські права, порушення мови, порушення координації рухів, в наслідок чого ОСОБА_1 декілька разів падав на землю, образливо висловлювався до працівників поліції.
Суд критично оцінює доводи захисника, про те, що огляд на стан алкогольного сп'яніння було проведено з порушенням вимог інструкції, як і факт відмови від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, оскільки ці твердження повністю спростовуються даними долучених до протоколу про адміністративне правопорушення - відеозаписами камер працівників поліції, а також витягом із журналу реєстрації відмов громадян від проведення оглядів для визначення стану сп'яніння по направленню працівників поліції.
За таких обставин, оцінюючи докази в їх сукупності вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного спяніння.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 130, 245, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь Державного бюджету судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд Тернопільської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу .
Суддя Теребовлянського районного суду
Тернопільської області І.Б. Марціцка