Справа № 443/1938/15-к
Провадження № 1-в/443/14/19
про встановлення адміністратимвного нагляду
13 лютого 2019 року м. Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , представника Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУ НП України у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, неодруженої, непрацюючої, неодно-разово судимої, останні рази 27.11.2007 Галицьким районним судом м.Львова за ч. 2 ст. 187 КК України до позбавлення волі на строк сім років шість місяців; 25.12.2015 Жидачівським районним судом Львівської області за ст. 395 КК України до арешту на строк один місяць, звільненої 13.05.2016 у зв'язку з відбуттям покарання,
встановив:
Начальник Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУ НП України у Львівській області 6 лютого 2019 року звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , посилаючись на те, що ОСОБА_4 була засуджена за вчинення тяжкого злочину, її судимість не погашена та не знята у встановленому порядку, і після відбуття покарання, неодноразово порушувала громадський порядок, за що чотири рази на протязі січня 2019 року притягалася до адміністративної відповідальності, на винесені їй чотири письмові попередження не реагувала, продовжує порушувати громадський порядок, на профілактичні заходи працівників поліції не реагує.
З'ясувавши обставини подання, заслухавши пояснення представника Жидачівського ВП Стрийського ВП ГУ НП України у Львівській області та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, є підстави для висновку про задоволення подання з таких підстав.
Згідно п. в) ч. 1 ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” такий нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 цього Закону адміністративний нагляд не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Із довідки про судимість вбачається, що ОСОБА_4 була засуджена 27.11.2007 Галицьким районним судом м.Львова за вчинення тяжкого злочину, а саме, за ч. 2 ст. 187 КК України до позбавлення волі на строк сім років шість місяців і після відбуття покарання на шлях виправлення не стала, вироком Жидачівського районного суду Львівської області від 25.12.2015 засуджена за ст. 395 КК України до арешту на строк один місяць, звільнена 13.05.2016 у зв'язку з відбуттям покарання, тобто на даний час судимість не погашена та не знята за вчинення тяжкого злочину (арк. справи 6-7).
Згідно із п. в) ч. 1 ст. 4 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Із доданих до подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 за місцем свого проживання характеризується негативно, у період з 22.01.2019 року по 31.01.2019 року чотири рази притягалася до адміністративної відповідальності і була чотири рази попереджена щодо можливості встановлення адміністративного нагляду. ( арк. справи 4, 11-18).
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного до двох років.
Ураховуючи наведене, з метою запобігання вчиненням злочинів ОСОБА_4 і здійснення до неї виховного впливу необхідно щодо ОСОБА_4 встановити адміністративний нагляд терміном на один рік.
Обмеження, які пропонуються встановити щодо дій ОСОБА_4 , є обґрунтованими, оскільки відповідають характеристиці її особи та можливості спостереження і контролю за її поведінкою та передбачені статтею 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”,
постановив:
Установити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 адміністративний нагляд терміном на один рік та застосувати такі обмеження:
1.Заборонити вихід з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. із квартири за місцем проживання в АДРЕСА_1 ;
2.Заборонити перебувати в барах, ресторанах, кафе та інших закладах, де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив;
3.Заборонити виїзд в особистих справах за межі району без відома Жидачівського ВП Стрийського ВП ГУ НП України у Львівській області;
4.Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися на реєстрацію до Жидачівського ВП Стрийського ВП ГУ НП України у Львівській першого понеділка кожного місяця.
На постанову може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду через місцевий суд протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1