Справа № 747/80/19
Провадження№ 3/747/23/19
18.02.2019 року Талалаївський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого судді Косенко Ю.Л.,
при секретарі Божко Л.М.,
з участю прокурора Ніщименка В.М.
особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Талалаївка справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки с. Новолутівка Добровеличківського району Кіровоградської області, мешканки АДРЕСА_1, працюючої завідувачем Березівської дільниці ветеринарної медицини Талалаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді завідувача Березівської дільниці ветеринарної медицини Талалаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, будучи у відповідності до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-УІІ від 14.10.2014 року суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін своєчасно, не подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подала таку декларацію 12.07.2018 чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні, пов'язаному з корупцією визнала у повному обсязі. При цьому пояснила, що робила спроби подати декларацію своєчасно, але не змогла через завантаженість системи, а потім у зв'язку із зайнятістю на роботі пропустила строк на подачу декларації. Подала її лише 12.07.2018 року.
Прокурор наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення даного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладення на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції даної статті.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до наказу № 88 від 30.11.1988 ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача Березівської дільниці ветеринарної медицини Талалаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Відповідно до наказу від 01 лютого 2018 року № 19а од «Про проведення тренінгу з питань антикорупційного законодавства, зокрема питань декларування доходів» Талалаївською районною державною лікарнею ветеринарної медицини проведено ознайомлюючий тренінг для працівників лікарні ветеринарної медицини, на якому надані роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій, вручено пам'ятку декларанта. ОСОБА_1 під особистий підпис ознайомлена з даним наказом.
Відповідно до даних послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 в період з 01.01.2018 по 23.10.2018, остання подала таку декларацію лише 12.07.2018 о 09 год. 49 хв.
Отже, ОСОБА_1, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, граничний термін подачі якої був по 01.04.2018 року включно, а декларація нею фактично подана 12.07.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №21 від 22.01.2019 року, копією декларації ОСОБА_1, що міститься на сайті https://public.nazk.gov.ua, копією наказу про призначення на посаду ОСОБА_1.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 суд визнає повне визнання вини та щире каяття у вчиненому.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу ОСОБА_1, суд приходить до висновку про доцільність застосування відносно ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, із ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 384 гривні 20 копійок.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384 гривні 20 копійок судового збору.
Роз'яснити положення ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Талалаївський районний суд протягом 10 (десяти) днів з дня винесення.
Суддя: Ю.Л. Косенко