ун. № 759/1348/19
пр. № 3/759/1007/19
05 лютого 2019 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Бандура І.С., розглянувши матеріали, що надійшли зі Святошинського УП ГУ НП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, гр. України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1; за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Святошинського районного суду м. Києва повторно надійшов протокол ГР № 191588 від 10.01.2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких судом встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами. При розгляді справи, суд не може посилатися на докази, що оформлені з порушенням визначеного законом порядку.
Згідно ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою. При наявності недоліків в протоколі та інших документах адміністративного матеріалу, які роблять неможливим їх законний та обґрунтований розгляд, вони повертаються органу, що порушив адміністративне переслідування.
При цьому, відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: свідки, суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
ОСОБА_1 викликався до суду повісткою, але не прибув в судове засідання з невідомих суду причин.
Виходячи зі змісту правопорушення, вказаного в протоколі, а саме: "ОСОБА_1 не з'явився на реєстраційну відмітку до управління поліції, порушив адміністративний нагляд", то зміст правопорушення не відповідає змісту правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 1 КупАП, якою визначено, що порушенням адміністративного нагляду визнається: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
За таких обставин даний матеріал підлягає поверненню до Святошинського УП ГУ НП в м. Києві для доопрацювання, з метою:
- вказання в матеріалах справи (окремим рапортом працівника поліції) чи неявка на реєстраційну відмітку до управління поліції являється нереєстрацією в органі Національної поліції;
- вирішення питання про доставлення ОСОБА_1 до приміщення суду для розгляду справи при повторному надходженні, так як її присутність є обов'язковою;
- вказання інформації в протоколі про свідків (їх наявність, або відсутність);
На підставі викладеного, керуючись статтями 251, 268, 283, 284 КУпАП,
Повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол ГР № 191588 від 10.01.2019) до Святошинського УП ГУ НП в м. Києві, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.