Справа № 420/857/19
18 лютого 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши матеріали заяви Головного управління ДФС в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості повного адміністративного арешту майна платника податків,-
14 лютого 2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДФС в Одеській області, в якій позивач просить суд підтвердити обґрунтованість повного адміністративного арешту майна Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) згідно рішення ГУ ДФС в Одеській області від 14.02.2019 року.
Ухвалою суду від 15.02.2019 року заяву Головного управління ДФС в Одеській області залишено без руху у зв'язку недодержанням вимог ст.ст. 161, 283 КАС України, та встановлено 7-денний строк для усунення недоліків позовної заяви. У вказаній ухвалі визначено, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду доказів зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України та копії рішення про застосування повного адміністративного арешту майна ФОП ОСОБА_1 від 14.02.2019 року. Ухвалою суду встановлено строк для усунення недоліків заяви Головного управління ДФС в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості повного адміністративного арешту майна платника податків - до 12год. 00хвил. 16 лютого 2019 року.
18 лютого 2019 року (о 09 год 14.хв) від представника заявника до суду надійшло клопотання на виконання ухвали суду від 15.02.2019 року з додатками (вх.№5667/19). Разом з клопотанням представник надав суду копію рішення про застосування повного адміністративного арешту майна ФОП ОСОБА_1 від 14.02.2019 року та дублікат квитанції про сплату судового збору №СВ01145083/1 від 14.02.2019 року у сумі 1921 грн.
З урахуванням вищезазначеного, розглянувши матеріали заяви Головного управління ДФС в Одеській області , суд дійшов наступних висновків.
Частиною 1 ст. 283 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів, в тому числі щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідно до частини 2 статті 283 КАС України, заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Відповідно до ч.3 ст.283 КАС України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів. Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Згідно з п. 94.1 ст. 94 ПК України , адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Загальну процедуру застосування адміністративного арешту майна платника податків врегульовано Порядком застосування адміністративного арешту майна платника податків, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 року №632.
Відповідно до п. 1. Розділу IV Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за наявності однієї з обставин, визначених розділом III цього Порядку, та на підставі звернення про застосування адміністративного арешту майна платника податків (додаток 1) відповідного підрозділу, який у межах своїх повноважень встановлює такі обставини, приймає рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків (додаток 2).
Надана представником заявника копія рішення про застосування повного адміністративного арешту майна ФОП ОСОБА_1 від 14.02.2019 року складена не за формою, встановленою додатком 2 до Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, а саме складено не на бланку контролюючого органу.
Відповідно до п. 2.2.2.1 Інструкції з діловодства у Державній фіскальній службі України, затвердженої наказом Державної фіскальної служби України від 06.06.2018 № 365 організаційно-розпорядчі документи оформлюються на бланках, що виготовляються згідно з вимогами Інструкції з діловодства.
Для виготовлення бланків використовуються аркуші паперу формату А4 (210 х 297 мм). Дозволено використовувати бланки формату А3 (297 х 420 мм) - для оформлення документів у вигляді таблиць і формату А5 (210 х 148 мм) - для резолюцій (доручень). Бланки документів повинні мати такі поля (у міліметрах): 30 - ліве; 10 - праве; 20 - верхнє та нижнє. Бланки кожного виду виготовляються на основі повздовжнього розміщення реквізитів. Реквізити заголовка розміщуються центрованим (початок і кінець кожного рядка реквізиту однаково віддалені від меж зони розташування реквізитів) способом. Види бланків документів визначаються частиною І Інструкції з діловодства. У ДФС застосовуються бланки документів ДФС, а також її структурних підрозділів для внутрішнього листування. Бланки документів (паперові бланки) виготовляються в друкарні на білому папері високої якості фарбами насиченого синього кольору.
Оформлення реквізитів бланку з призначенням реєстраційного індексу врегульована положенням п. 2.2.3. Інструкції.
Таким чином, Головним управлінням ДФС в Одеській області не усунено недоліків заяви Головного управління ДФС в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості повного адміністративного арешту майна платника податків, встановлених ухвалою суду від 15.02.2019 року.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 283 КАС України невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів.
За таких обставин, заяву про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків слід повернути заявнику з усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 283, 294, 295, 297 КАС України, суд -
Заяву Головного управління ДФС в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості повного адміністративного арешту майна платника податків - повернути заявнику.
Копію ухвали разом з заявою та всіма додатками до неї надіслати заявнику.
Ухвала підлягає оскарженню у встановлений статтями 295, 297 та Перехідних положень КАС України строк і порядок.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України.
Суддя М.М. Аракелян