Постанова від 18.02.2019 по справі 521/1028/19

№ 521/1028/19

№ 3/521/1151/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2019 року

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Одеської області, Іванівського району, с. Благоєве, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, інваліда ІІ групи, не працевлаштованого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1, не судимого,

- в скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу №70/2019 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді старшого державного інспектора митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з п.п. «в» п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абзацу першого ч. 2 ст. 45 даного Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, перебуваючи в статусі особи яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України з 19.06.2017 року, згідно наказу Одеської митниці ДФС № 583-0 від 19.06.2017, як суб'єкт декларування, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав 18.12.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

З 1995 року гр. ОСОБА_1 працює в органах (Південної) Одеської митниці.

18.10.1995року гр. ОСОБА_1 склав та підписав присягу державного службовця.

15.12.2014року, відповідно до витягу наказу № 139-0 в.о. начальника Одеської митниці ДФС, гр. ОСОБА_1 було призначено шляхом переведення на посаду старшого державного інспектора митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, юридична адреса Одеської митниці ДФС: м. Одеса, вул. Гайдара, 21-А.

28.05.2015 ОСОБА_1 було попереджено про обмеження, спрямовані на запобігання корупції та врегулюванням конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю, про що свідчить підпис гр. ОСОБА_1

Згідно наказу Одеської митниці ДФС № 583-0 від 19.06.2017, гр. ОСОБА_1 було звільнено з посади старшого державного інспектора митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, з 19.06.2017 року, з яким ОСОБА_1 особисто під підпис ознайомлений - 19.06.2017, на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України (у зв'язку зі скороченням чисельності Одеської митниці ДФС) на підставі попередження про наступне вивільнення ОСОБА_1 від 19.04.2017.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.

Відповідно до частини 1, пункту 1, підпункту «в» ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці.

Таким чином на гр. ОСОБА_1 поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», і він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

ОСОБА_1, як особа, зазначена у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування будучи державним службовцем категорії «В», був зобов'язаний подати декларацію (тип - перед звільненням), за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення, а саме до 09.07.2017 р., оскільки гр. ОСОБА_1 фактично припинив діяльність з 19.06.2017 р. (наказ про звільнення № 583-0 від 19.06.2017 р., на підставі попередження про наступне вивільнення ОСОБА_1 від 19.04.2017) у зв'язку з вивільненням з посади старшого державного інспектора митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України, однак у вказаний термін такої декларації не подав, чим не виконав вимогу фінансового характеру відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону.

Проте гр. ОСОБА_1, будучи обізнаним щодо обов'язку, порядку та термінів подачі такого типу (виду) декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону «Про запобігання корупції», при припинені діяльності як державного службовця категорії «В», подав відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 18.12.2018 року об 16 годині 20 хвилин, що встановлено відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час фактичної подачі декларації гр. ОСОБА_1, відповідним рапортом та скрін-шотом з офіційної Інтернет-сторінки Реєстру.

Згідно відповіді на запит за підписом Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. (вихідний № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року), зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктом декларування документів до Реєстру.

Факт обізнаності гр. ОСОБА_1 щодо обов'язку, способу і терміну подачі декларації суб'єкта-державного службовці категорії «В» яка припиняє діяльність, підтверджується документами особової справи гр. ОСОБА_1; Присягою державного службовця, Попередження про обмеження, спрямовані на запобігання корупції та врегулюванням конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю; Повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції за підписом заступника начальника відділу по роботі з персоналом Одеської митниці ДФС, за № 21 від 12.04.2018, раніше поданими деклараціями (щорічна за 2016, перед звільненням, після звільнення); поясненням гр. ОСОБА_1, іншими доказами в матеріалах адміністративної справи що додаються до протоколу.

Згідно відповіді на запит за підписом генерального директора ДП «Українські спеціальні системи» Сокирко М.С. (вихідний № 07-1475 від 08.10.2018 року), зазначено, що у період з 1 січня 2018 року до теперішнього часу доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) був відсутній тільки раз: з 12:00 до 12:40 15.03.2018. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які завадили поданню документів до Реєстру в зазначений період, не зафіксовано.

У своєму поясненні ОСОБА_1, підтвердила факт ознайомлення з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції», зі змістом Розділу VII ЗУ «Про запобігання корупції» (Фінасовий контроль), з переліком корупційних правопорушень та правопорушень пов'язаних з корупцією, за які законом встановлено відповідальність та з іншими нормативними документами державного підприємства щодо антикорупційного законодавства, та факт несвоєчасного подання без поважних причин своєї електронної декларації «Перед звільненням», а саме - 18.12.2018.

Таким чином гр. ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, особою яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний подати відповідну декларацію за місцем останньої роботи - митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, юридична адреса Одеської митниці ДФС є: м. Одеса, вул. Гайдара, 21-А, що адміністративно-територіально відповідає Малиновському району м. Одеси.

Крім того, відповідно до протоколу №71/2019 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1, будучи особою, яка звільнена з посади старшого державного інспектора митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, являючись суб'єктом декларування за вчинення згідно абз. 15 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, перебуваючи в статусі особи яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України з 19.06.2017 року, згідно наказу Одеської митниці ДФС № 583-0 від 19.06.2017, як суб'єкт декларування, в порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав 18.12.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017-й рік (типу - «Після звільнення»).

ОСОБА_1, як особа, зазначена у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування будучи державним службовцем категорії «В», був зобов'язаний подати декларацію (тип - перед звільненням), за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення, а саме до 09.07.2017 р., оскільки гр. ОСОБА_1 фактично припинив діяльність з 19.06.2017 р. (наказ про звільнення № 583-0 від 19.06.2017 р., на підставі попередження про наступне вивільнення ОСОБА_1 від 19.04.2017) у зв'язку з вивільненням з посади старшого державного інспектора митного поста «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС, на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України, однак у вказаний термін такої декларації не подав, чим не виконав вимогу фінансового характеру відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону.

Проте гр. ОСОБА_1, будучи обізнаним щодо обов'язку, порядку та термінів подачі такого типу (виду) декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону «Про запобігання корупції», при припинені діяльності як державного службовця категорії «В», подав відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 18.12.2018 року об 16 годині 20 хвилин, що встановлено відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час фактичної подачі декларації гр. ОСОБА_1, відповідним рапортом та скрін-шотом з офіційної Інтернет-сторінки Реєстру.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованих йому правопорушеннях визнав, обставини, викладені в протоколах підтвердив.

Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім повного визнання своєї вини правопорушником, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративних справ, а саме:

Повідомленням Національного агентства про факт неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік за підписом заступника начальника відділу по роботі з персоналом Одеської митниці ДФС від 12.04.2018 за №21; Поясненням ОСОБА_1; Витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК; Листом Одеської митниці ДФС № 1398/5/15-70-25 від 23.10.2018: з Повідомленням Одеською митницею ДФС Національного агентства з питань запобігання корупції за № 21 від 12.04.2018; Поясненням ОСОБА_1; Витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК; Іншими матеріалами.

Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність за скоєні правопорушення щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.

На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справ, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 від сплати судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н.Л. Кузьменко