Ухвала від 04.02.2019 по справі 813/3327/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№813/3327/18

УХВАЛА

з питань передачі справи на розгляд Верховного суду України як зразкової

04 лютого 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулкевич І.З.

секретар судового засідання Бабич Ю.Б.

за участю: позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представників відповідачів Гладій М.В., Кшановської І.А.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні заяву представника позивача про передачу справи як зразкової на розгляд Верховного Суду України за позовом ОСОБА_1 до Радехівської районної ради Львівської області, Відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Радехівської районної ради Львівської області, Відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення ХІХ сесії VII скликання Радехівської районної ради Львівської області №289 від 22 травня 2018 року «Про оптимізацію мережі закладів загальної середньої освіти» в частині припинення діяльності шляхом ліквідації загальноосвітньої школи 1 ступеня с. Завидче Радехівської районної ради Львівської області;

- визнати бездіяльність Радехівської районної ради Львівської області протиправною та зобов'язати приймати рішення про ліквідацію загальноосвітньої школи 1 ступеня с. Завидче Радехівської районної ради Львівської області після проведення консультацій з громадськістю у відповідності до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №996 від 03 листопада 2010 року.

Від представника позивача надійшло клопотання про передачу справи як зразкової на розгляд Верховного Суду України . В обгрунтування клопотання зазначив, що в умовах взятого урядом України курсу на «Децентралізацію», одним із наслідків якої є масова ліквідація та реорганізація освітніх закладів органами місцевого самоврядування, дана категорія справ в адміністративних судах всіх регіонів України є досить поширеною, судова практика склалась неоднозначна, а тому всі є підстави для передачі даної справи на розгляд до Верховного Суду України як суду першої інстанції та ухвалення ним зразкового рішення.

Позивач та представник позивача в підготовчому судовому засіданні повністю підтримали подане клопотання, просили таке задовольнити.

Представник відповідача 1 подав заперечення на клопотання про передачу справи як зразкової на розгляд Верховного Суду України. В обгрунтування заперечень зазначив, що відповідно до п.21 ч.1 ст.4 КАС України типові адміністративні справи- це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено відповідні вимоги. В даній справі відповідачем є також орган виконавчої влади -відділ освіти Радехівської РДА, як зареєстрований засновник закладу освіти. У справах, зазначених у клопотанні представника позивача, відповідачами є місцеві ради, як орган місцевого самоврядування, тобто різні суб'єкти владних повноважень. Відтак, просить в задоволенні клопотання про передачу справи як зразкової до Верховного Суду України відмовити.

Представники відповідачів в підготовчому судовому засіданні заперечили повністю щодо клопотання представника позивача про передачу справи як зразкової на розгляд до Верховного Суду України.

При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.

Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Відповідно до частин першої, другої статті 290 КАС України якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.

У поданні про розгляд справи Верховним Судом як зразкової зазначаються підстави, з яких суд, що надає подання, вважає, що справа має бути розглянута Верховним Судом як зразкова, в тому числі посилання на типові справи. До подання додаються матеріали справи.

Тобто, передумовою для вирішення заявленого представником позивача клопотання про направлення до Верховного Суду подання для розгляду його справи як типової, є наявність у провадженні одного або декількох адміністративних судів типових адміністративних справ, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення.

Так, позивачем до матеріалів справи долучено рішення судів, які на його думку є з тотожним предметом позову та аналогічними фактичними обставинами справи, а саме : постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.11.2018 р у справі №813/2974/18, постанову Мостиського районного суду від 14.12.2017 р у справі №448/810/17, рішення Кременецького районного суду Тернопільської області від 18.04.2018 р у справі №601/424/17, ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2018 р у справі №876/4491/18, кількість яких визначає доцільність звернення до Верховного Суду з поданням про розгляд даної справи як зразкової.

Суд вважає, що вищевказане клопотання представника позивача не підлягає задоволенню, оскільки зазначена ним кількість справ, на переконання суду, не визначає доцільність ухвалення зразкового рішення.

Відтак направлення до Верховного Суду подання для розгляд даної адміністративної справи як типової відсутні.

На підставі вищевикладеного, керуючись положеннями ст. ст. 248, 290, КАС України суд, -

постановив :

У задоволенні клопотання представника позивача про передачу справи як зразкової на розгляд Верховного суду України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.

Повний текст ухвали виготовлено 08 лютого 2019 року.

Суддя Гулкевич І.З.