Ухвала від 18.02.2019 по справі 240/394/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

18 лютого 2019 року м. Житомир справа № 240/394/19

категорія 113020000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Єфіменко О.В., розглянувши позовну заяву громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області (вул. Пушкінська, 44, м. Житомир, 10008, код ЄДРПОУ 37808497) про визнання дій протиправними та скасування рішення, -

встановив:

28.01.2019 до Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2, у якій він, з урахуванням уточнень, просить визнати протиправними дії Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області та скасувати рішення про скасування дозволу на імміграцію громадянину Республіки Грузія ОСОБА_2 в Україну від 17.01.2019 вих. №1801/3, винесене Управлінням Державної міграційної служби України в Житомирській області.

Підставами для звернення з позовом слугувала правомірність винесення відповідачем рішення про скасування позивачу дозволу на імміграцію в Україну.

Ухвалою від 01.02.2019 вказану позовну заяву залишено без руху та надано термін для усунення недоліків на підставі ст.169 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України).

11.02.2019 позивачем подано заяву з уточненим адміністративним позовом, якими позивач усунув недоліки позовної заяви.

Згідно з статтями 12, 19, 20, 26 КАС України визначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, у формі загального позовного провадження, із проведенням підготовчого засідання з повідомленням учасників справи, Житомирським окружним адміністративним судом.

Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 КАС України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України не має.

Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, зважаючи на умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначені ст.ст.12, 257 КАС України, а також ураховуючи категорію та складність справи, обраний позивачем спосіб захисту і значення справи для сторін, суд вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження, із проведенням підготовчого засідання з повідомленням учасників справи.

Крім того, позивачем разом з позовною заявою подано заяву про витребування доказів.

Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 79 КАС України визначено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Положеннями частини 1 статті 80 КАС України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно з частиною 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Положеннями частини 6 статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

У порядку підготовки справи до судового розгляду та з метою встановлення усіх фактичних обставин справи, які мають істотне значення для вирішення спору по суті, суд вважає за необхідне зобов'язати Житомирську митницю ДФС для об'єктивного і правильного розгляду справи, надати суду оригінали (для огляду у судовому засіданні) та належним чином завірені копії: матеріалів особової справи, щодо видачі дозволу на імміграцію громадянину Республіки Грузія ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого 07.06.2013; матеріали, що слугували підставами для прийняття оскаржуваного рішення про скасування дозволу на імміграцію громадянину Республіки Грузія ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого 07.06.2013, а тому клопотання позивача є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 12, 19, 20, 26, 80, 160, 161, 171, 243, 248, 257 КАС України, -

ухвалив:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області про визнання дій протиправними та скасування рішення.

Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі на 19 березня 2019 року на 11:40 із повідомленням учасників справи про його проведення у Житомирському окружному адміністративному суді за адресою: місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 23, зал №2.

Встановити сторонам строки для подання заяв по суті справи:

- відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов та впродовж трьох днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення;

- позивачу протягом семи днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.

Копія відповідної заяви по суті справи та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив, заперечення, пояснень до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Заяву позивача про витребування доказів - задовольнити.

Зобов'язати Житомирську митницю ДФС для об'єктивного і правильного розгляду справи, надати суду оригінали (для огляду у судовому засіданні) та належним чином завірені копії: матеріалів особової справи, щодо видачі дозволу на імміграцію громадянину Республіки Грузія ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого 07.06.2013; матеріали, що слугували підставами для прийняття оскаржуваного рішення про скасування дозволу на імміграцію громадянину Республіки Грузія ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого 07.06.2013.

Попередити Житомирську митницю ДФС про те, що невиконання ухвали суду в частині витребування доказів може мати наслідком застосування заходів процесуального примусу, передбачених статтями 145, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/

Копію ухвали та інформацію про права та обов'язки невідкладно направити сторонам. Відповідачу також направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності.

Головуючий суддя О.В. Єфіменко