Постанова від 13.02.2019 по справі 490/9586/18

490/9586/18 від13.02.2019

нп 3/490/3963/2018

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/9586/18

3/490/3963/2018

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 лютого2019 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М., при секретарі Шевчуку Я.М., за участю прокурора Качаун А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали про притягнення:

ОСОБА_1, яка народилася 21 березня 1972 року, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадяникою України, працює Миколаївській міській раді в службі у справах дітей, номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 260 від 15.11.2018 року, 06 січня 2017 відповідно до наказу № 04-К Державного агенства Управління Державного агенства рибного господарства у Миколаївській області з 10 січня 2017 року ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача сектору юридичної роботи Управління державного агенства рибного господарства у Миколаївській області.

Відповідно до підп. «В» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

01.03.2018 ОСОБА_1 наказом Управління державного агенства рибного господарства у Миколаївській області №27-К від 01.03.2018 (на підставі заяви ОСОБА_1 від 01.03.2018) звільнена з посади завідувача сектору юридичної роботи Управління державного агенства рибного господарства у Миколаївській області.

Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в останній день роботи, якщо звільнені за власним бажанням або за згодою сторін.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п. 1 ч. 1 ст. З цього ж Закону (підпункт В - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування), забов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

На підставі вищевикладеного ОСОБА_1 забов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням не пізніше 01.03.2018.

За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням лише 28.03.2018 о 22:57.

В подальшому 05.11.2018 зроблено скріншот сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим підтверджено несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.

Згідно послідовності дій суб'єкта декларування, наданої Національним агентством з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 розпочала роботу в реєстрі лише 15.03.2018 о 10:50. У період роботи в реєстрі з 15.03.2018 жодних спроб подати декларацію не було. З 15.03.2018 по 28.03.2018 були декілька спроб подати декларацію, яка фактично подана 28.03.2018 о 22:57 перед звільненням.

Можна зробити висновок, що ОСОБА_1 не вживала жодних заходів, спрямованих на своєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.

Управління захисту економіки в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України має лист з Національного агентства з питань запобігання корупції, де вказані дати некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме з 02.01.2018 по 9:00 виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі, належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018 та близько 12:00 15.03.2018 Реєстр не функціонував о 12:40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено.

У судовому засіданні ОСОБА_1 факт неподання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в строк до 01 квітня підтвердила, проте пояснила, що 21 січня 2018 року вона отримала важку травму, яка пов'язана з тривалою фізичною непрацездатністю - черепно мозкову травму, струс головного мозку, перелам остистого шийного відростку, забій шийного відділу хребта, що підтверджується змістом консультаційного висновку обласного нейрохірурга та виписного епікризу. Через отриману травму вона перебувала на реабілітації з 22.01.2018 по 30.03.2018 року.

Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріли справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з положеннями ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», корупційним правопорушенням є діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає в порушенні вимог фінансового контролю, тобто у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.

Вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, слід враховувати, що суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу; вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Як вбачається з наданих в судовому засіданні ОСОБА_1 документів, а саме довідки Міської лікарні № 1 м. Миколаєва за вих. № 174 від 08.01.2018 року, ОСОБА_1, виписки з медичної карти амбулаторної хворої ОСОБА_1, листока непрацездатності серії АДЖ № 105008, у період часу з 22.01.2018 по 30.03.2018 року проходила амбулаторне лікування, що свідчить про поважність пропущення строку на подачу електронної декларації.

Будь-яких доказів на спростування доводів ОСОБА_1 щодо намагання своєчасного заповнення декларації суду не надано.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва може бути внесено протест прокурора.

Суддя С.М. Скрипченко