"13" лютого 2019 р. Макарівський районний суд Київської області
в складі: судді ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Макарів Макарівського району Київської області подання Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області
про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ,
Макарівський ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який раніш притягувався до кримінальної відповідальності з посиланням на те, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, не працевлаштувався, зловживає спиртними напоями, допускає порушення громадського порядку, за що три рази протягом року притягувався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_3 винесено два офіційних застереження про неприпустимість проявів антигромадської поведінки і порушень громадського порядку. Із ОСОБА_3 неодноразово проводились профілактичні бесіди на предмет дотримання чинного кримінального та адміністративного законодавства. По місцю проживання останній характеризується негативно; перебуває на обліку у Макарівському ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області як раніше судима особа.
В поданні ставиться питання про встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком один рік з встановленням обмежень, а саме:
а) заборонити виїзд за межі Макарівського району Київської області без дозволу Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області;
б) заборонити заходити в місця торгівлі, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
в) постійно перебувати по місцю проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22.00 години до 06.00 години ранку наступного дня;
г) прибувати до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області кожної останньої суботи місяця на відмітку в період з 09.00 годин до 11.00 годин.
В судовому засіданні представник Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 подання підтримав, з посиланням на вимоги, викладені в поданні, просив його задовольнити, оскільки профілактична робота проведена із ОСОБА_3 позитивних результатів не дала.
ОСОБА_3 не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, пояснив, що буде в змозі виконувати обмеження, також підтвердив, що після звільнення з місць позбавлення волі притягувався до адміністративної відповідальності.
Пунктом «в» ст..3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджені два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до пункту «в» ст..4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до вимог ст..6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за відповідним поданням може бути продовжено у визначеному законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого цим Законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанов судді про встановлення адміністративного нагляду.
Встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно притягувався до кримінальної відповідальності, а саме: 03.10.2003 року Макарівським районним судом Київської області за ч.1 ст.186 КК України із застосуванням ст..75 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки; 25.07.2006 року Макарівським районним судом Київської області за ч.2 ст.289, ч.2 ст.185, ч.1 ст.187, ст.70 КК України до 6 років позбавлення волі, звільнений 06.04.2012 року по відбуттю строку, 03.09.2013 року Макарівським районним судом Київської області за ч.1 ст.309 КК України до 1 року обмеження волі, 16.10.2013 року Макарівським районним судом Київської області за ч.1 ст.311 КК України до одного року обмеження волі, звільнений 14.05.2014 року умовно-достроково з не відбутим строком 1 місяць 2 дні. 31.03.2015 року Макарівським районним судом Київської області за ч.2 ст.185 КК України до 1 року обмеження волі, звільнився 05.10.2017 року за Законом України «Про амністію у 2016 році» від 22.12.2016 року.
05.01.2019 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175-1 КУпАП ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності у вигляді попередження.
08.01.2019 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності у вигляді попередження.
10.01.2019 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 51.00 гривня.
Згідно побутової характеристики, виданої Маковищанською сільською радою Макарівського району Київської області, ОСОБА_3 зарекомендував себе з негативної сторони. Зі слів сусідів підозрюється у вживанні наркотичних засобів, участі в громадському життя села не приймає.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що ОСОБА_3 є особою, що формально підпадає під адміністративний нагляд.
Керуючись вимогами п.«в» ст..3, п.«в» ст..4,ст..6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання задовольнити.
Відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який раніш судимий, встановити адміністративний нагляд строком один рік з встановленням обмежень, а саме:
а) заборонити виїзд за межі Макарівського району Київської області без дозволу Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області;
б) заборонити заходити в місця торгівлі, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
в) постійно перебувати по місцю проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22.00 години до 06.00 години ранку наступного дня;
г) прибувати до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області кожної останньої суботи місяця на відмітку в період з 09.00 годин до 11.00 годин.
Постанова може бути оскаржена протягом семи днів з моменту оголошення до Київського апеляційного суду.
Суддя