Справа № 364/196/19
Провадження № 3/364/34/19
15.02.2019 року, суддя Володарського районного суду Київської області Ткаченко О. В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Володарського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, за ст. 51 ч. 1 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 373533, 04 жовтня 2018 року близько в с. Руде Село по вул. Дубина, 9, Володарського району Київської області, здійснив крадіжку чотирьох металевих рельсів, та завдав матеріальної шкоди гр. ОСОБА_2 на суму 156 гривень, чим вчинив правопорушення передбачене статтею 51 частиною першою КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину визнав, розкаювався та ствердив обставини вчинення правопорушення зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Системний аналіз норм КУпАП визначає завдання, яке полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу.
При дослідженні адміністративного матеріалу було встановлено, що 26 грудня 2018 року було винесено постанову про закриття кримінального провадження та направлено копії матеріалів кримінального провадження начальнику Володарського СВ Володарського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області для вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 51 ч. 1 КУпАП.
Так, відповідно до ч. 5 ст. 38 КУпАП, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Враховуючи, що у даному конкретному випадку кримінальне провадження було закрито 26.12.2018 року, а адміністративний матеріал надійшов до суду 15.02.2019 року, на момент розгляду справи вже сплив місячний строк накладення адміністративного стягнення передбачений ст. 38 КУпАП, вважаю за необхідне провадження у справі закрити у відповідності до вимог п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя, -
Провадження по адміністративній справі за ст. 51 ч. 1 КУпАП відносно гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Володарський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О. В. Ткаченко
Постанова набрала законної сили з "_____" __________20__ року.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.