465/45/19
3/465/246/19
Іменем України
13.02.2019 року суддя Франківського районного суду м.Львова Гулієва М.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого ТзОВ «Галич - Експорт» водієм, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
ОСОБА_1, 28 грудня 2018 року о 02 год. 10 хв. у м.Львові, по вул.. В.Великого, 2, керував автомобілем ФОЛЬЦВАГЕ Туарег д.н.з. ВС 7042 ЕКз явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з ротової порожнини, поведінка що не відповідала обстановці, зміна забарвлення шкірного покриву обличчя .Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності свідків. Своїми діями порушив вимоги п. 2.5 правил дорожнього руху за що передбачена відповідальність за ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Керуючись ст.268 КУпАП, суд приходить до переконання, що матеріали адміністративної справи слід розглядати в його відсутності.
28 січня 2019 року директор ТзОВ «Галич-експорт» ОСОБА_2 подала клопотання відповідно до ст. 21 КУпАП та просить звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, провадження у справі закрити, а матеріали справи передати на розгляд трудового колективу ТзОВ «ГАЛИЧ-ЕКСПОРТ» для застосування до ОСОБА_1 заходів громадського впливу.
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, прийшов до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП.
Згідно ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані в тому числі з'ясувати, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації або трудового колективу.
Крім того, згідно положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Тобто, адміністративна відповідальність має подвійну мету - захист правопорядку і виховання громадян у дусі поваги до закону та правил співжиття, яка реалізується, зокрема, через такі функції адміністративної відповідальності - репресивно-каральну та запобіжно-виховну.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Відповідно до копії трудової книжки та клопотання директора ТзОВ «Галич-експорт», ОСОБА_1 працює в ТзОВ «Галич-експорт» на посаді водія транспортних засобів та зарекомендував себе як добрий, сумлінний працівник, має повагу та авторитет в колективі, до виконання додаткових завдань ставиться з ініціативою. За характером спокійний та врівноважений, з колегами ввічливий, до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності не притягався. Отримував подяку та премію за сумлінну працю.
ОСОБА_1 свою вину визнає, щиро шкодує за вчинене та просить суворо не карати.
Як вбачаєтьяс з протоколу № 4 від 24 січня 2019 року трудовий колектив ТзОВ «Галич-експорт» вирішили відповідно до ст. 21 КУпАП звернутися до Франківського районного суду м. Львова з клопотанням про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передання матеріалів справи на розгляд трудового колективу ТзОВ «Галич-експорт» для застосування до ОСОБА_1 заходів громадського впливу.
Враховуючи викладені вище обставини, дані про особу правопорушника, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю, що на підставі ч. 1ст. 21 КУпАП до нього доцільно застосувати захід громадського впливу, звільнивши його від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудовому колективу - для застосування заходів громадського впливу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 21 КУпАП про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 51, частиною першою статті 129, частинами першою і другою статті 130, статтями 156, 173, 176, 177, 178 180 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
Керуючись ст. 21, 246, 248 КУпАП, суд,-
На підставі ч. 1 ст. 21 КУпАП ОСОБА_1, звільнити від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та передати матеріали на розгляд трудовому колективу ТзОВ «Галич-експорт».
Про прийняті заходи впливу повідомити суд у десятиденний строк з дня одержання матеріалів.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя М.І.Гулієва