Постанова від 12.02.2019 по справі 465/7903/18

465/7903/18

3/465/118/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.02.2019 м.Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Ванівський Ю.М.. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого, ТзОВ «Алпін-Захід», проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3

за ст. 124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення від 18.12.2018 року вбачається, що 18.12.2018 року о 08 годю 50 хв. в м.Львові на перехресті вул.К.Левицького-Сахарова-Коперника-Героїв Майдану-Вітовського керуючи транспортним засобом Skoda Fabia д.н.з. НОМЕР_1 був неуважний не стежив за дорожньою обстановкою, перед початком руху не переконався що це буде безпечно і створив перешкоду іншому учаснику руху, а саме водію Opel Astra д.н.з. НОМЕР_2, що призвело до ДТП, внаслідок чого обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні, передбаченому ст. 124 КУпАП не визнав, пояснив що постановою суду від 21.01.2019 року за насідками даного ДТП визнано винним ОСОБА_2

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

У ст.254 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, повне, і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду. Чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).

Підставою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Так, в матеріалах справи знаходиться копія постанови Франківського районного суду м.Львова від 21.01.2019 року з якої вбачається, що ОСОБА_2, 18 грудня 2018 року о 08 год. 15 хв., під час керування автомобілем НОМЕР_3, на перехресті вул.К.Левицького-Сахарова-Коперника-Героїв Майдану-Вітовського у м.Львові, не був уважним, не стежив за зміною дорожньої обстановки при виїзді на регульоване перехрестя у разі ввімкнутого світлофора, що дозволяє рух, водій не дав дорогу транспортному засобу ШКОДА Октавія д.н.з. НОМЕР_4, шо призвело до ДТП, внаслідок чого автомобілі отримали технічні пошкодження. Своїми діями порушив п.п. 2.3 «Б», 16.5 ПДР України.

Вказаною постановою ОСОБА_2 визнано виннним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та оштрафовано на 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (триста сорок гривень) в дохід держави. Постанова суду не оскаржувалася і набрала законної сили.

Вважаю, викладеними вище обставинами спростовано викладене працівниками поліції у протоколі про адміністративне правопорушення, що свідчить про недоведеність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження у адміністративній справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

З урахуванням наведеного, приходжу до переконання, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а тому провадження по справі слід закрити.

Керуючись ст.ст. 247, 251, 283-285, 294 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі щодо ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Львівської області через Франківський районний суд м. Львова.

Суддя Ванівський Ю.М.