Справа № 580/51/19
Номер провадження 3/580/54/19
13 лютого 2019 року м.Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Бакланов Р. В.,
прокурора - Шинкаренка Д.А., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, спеціаліста 1 категорії відділу персоніфікованого обліку Управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради Сумської області, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2,
по ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, -
ОСОБА_1 в Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради Сумської області відповідно до наказу від 22.07.2015 №21-к було призначено на посаду спеціаліста 1-ої категорії відділу персоніфікованого обліку, на якій він працює до цього часу. 22.07.2015р. особисто під підпис ОСОБА_1 був попереджений про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Законом України «Про запобігання корупції». Зазначена вище посада відповідно до ст.15 Закону України від 07.06.2001 № 2498-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» відноситься до посад в межах шостої категорії. Наказом від 21.07.2017 №51-к ОСОБА_1 з 22.07.2017 було присвоєно 12 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування в межах шостої категорії посад. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. , ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, згідно п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. З Закону України "Про запобігання корупції". Згідно абзацу п'ятнадцятому ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Абзацом першим ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що такі особи, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом декларування і зобов'язаний подавати відповідну декларацію. ОСОБА_1 в 2018р. несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, що передбачено ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти, які підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Так, згідно п. 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання жюрупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, визначено, що зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. З вищевикладеного, ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 1 квітня 2018 року. Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру. Щорічна декларація за 2017 рік ОСОБА_2 була подана 11.04.2018, що виходить за межі термінів, які визначені в ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Враховуючи вищевикладене, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, однак провадження по справі відносно останнього слід закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, враховуючи наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відноситься до правопорушень пов'язаних з корупцією.
13 квітня 2018 року за №01-05/466 головним спеціалістом з автоматизованої обробки Національного агентства з питань запобігання корупції було надіслане повідомлення (а.с.10) про факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1, яке зареєстроване за номером 06/29762/18 від 2 липня 2018 року у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
9 листопада 2018 року Управлінням захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України було отримано лист Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с.9), який має вихідний номер 44-01/51842/18 від 6 листопада 2018 року, з приводу несвоєчасної подачі декларації за 2017 рік ОСОБА_1
За таких обставин зазначене правопорушення було виявлене 2 липня 2018 року Національним агентством з питань запобігання корупції, а 6 листопада 2018 року Управлінням захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчились строки, передбачені статтею 38 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що з дня вчинення правопорушення минуло більше трьох місяців, протягом яких можливе притягнення до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 1, 9, 38, ст. 247 КУпАП, суд,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення нею адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Р. В. Бакланов