Ухвала від 12.02.2019 по справі 676/972/19

Справа № 676/972/19

Номер провадження 2-а/676/28/19

УХВАЛА

12 лютого 2019 року м. Кам'янець-Подільський

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Бондар О.О., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) до Кам'янець-Подільської міської ради (майдан Відродження, буд. 1, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, 32302) про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кам'янець-Подільської міської ради про зобов'язання вчинити дії.

В обгрунтування позовних вимог зазначає, що позивачем була подана до Кам'янець-Подільської міської ради заява про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, орієнтовною площею 0,0231 га, що знаходиться по вул. Об'їзна у м. Кам'янці- Подільському. Листом від 25 січня 2019 року за № 2/16-76-2/15 за підписом посадової особи даного органу місцевого самоврядування, позивача повідомлено про неможливість передачі йому у власність частини земельної ділянки будинковолодіння з підстав неналежності позивачу лише частини житлового будинку по вул.Об'їзна. Проте посадова особа, діюча від імені відповідача, не послалась на норму закону, яка б забороняла позивачу приймати участь у приватизації частини земельної ділянки домоволодіння. На підставі Свідоцтва про право на спадщину за законом від 13 липня 1977 року, виданого державним нотаріусом Першої Кам'янець-Подільської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 та Свідоцтва про право на спадщину за законом від 30 квітня 1990 року, виданого державним нотаріусом Першої Кам'янець-Подільської державної нотаріальної контори Дембіцькою Н.М., позивач набув права власності на 1/2 частину житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями, розміщених на земельній ділянці, площею 6000 кв.м., наданої для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_2. Водночас власники іншої частки житлового будинку, що знаходиться по АДРЕСА_2 - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відмовилася прийняти участь у приватизації земельної ділянки вищеназваного будинковолодіння. При цьому слід зазначити, що спору щодо користування земельної ділянки вказаного будинковолодіння між позивачем та іншим співвласниками не має.

Позивач просить зобов'язати Кам'янець-Подільську міську раду Хмельницької області розглянути на пленарному засіданні сесії клопотання ОСОБА_1 та прийняти згідно вимог Земельного кодексу України відповідне рішення з питання надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0231 га, розташованої по АДРЕСА_2

Згідно ч.4 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Правила підсудності встановлені у главі 2 КАС України, зокрема, щодо предметної, інстанційної та територіальної юрисдикцій.

Положеннями ч. 1 ст. 20 КАС України визначено виключний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КАС України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.

Зі змісту адміністративного позову ОСОБА_1 вбачається, що вказаний спір предметно підсудний Хмельницькому окружному адміністративному суду, а не Кам'янець-Подільському міськрайонному суду Хмельницької області, оскільки відповідачем по справі є суб'єкт владних повноважень - Кам'янець-Подільська міська рада, а тому справу слід передати за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду, згідно з правилами, встановленими у п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України щодо передачі справи з одного адміністративного суду до іншого.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 20, 29, 171 , 241 , 248 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження по справі.

Передати справу № 676/972/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кам'янець-Подільської міської ради про зобов'язання вчинити дії за підсудністю на розгляд Хмельницькому окружному адміністративному суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Кам'янець-Подільського

міськрайонного суду Бондар О.О