про залишення позовної заяви без руху
25 січня 2019 року м. Київ № 320/417/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Білоцерківської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії,
до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Білоцерківської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування наказу № 10 від 22.08.2018 р. про скасування реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єкта будівництва "Реконструкція деревопереробного комплексу" за адресою : АДРЕСА_1 та зобов'язання відповідача відновити в єдиному реєстрі документів реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт за цим обєктом.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст позовної заяви та приєднаних до неї документів, суд вважає за необхідне залишити її без руху, на підставі нижченаведеного:
відповідно до ч.2 ст.9 КАСУ, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу. Частиною 5 ст. 160 КАСУ визначені вимоги, яким повинна відповідати подана заява. Так, у позовній заяві має бути зазначено зміст позовних вимог та виклад обставин, якими ці вимоги підтверджуються. За правилами ч.1 ст.5 КАСУ особа має право на звернення до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
До адміністративного суду може бути скеровано звернення в порядку оскарження рішення субєкта владних повноважень (нормативно-правового) чи індивідуального. За визначенням термінів та понять п.19 ст.4 КАСУ, індивідуальний акт це (рішення) суб'єкта владних повноважень, видане (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк. Оспорюваний наказ скасування реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт стосується об'єкта будівництва "Реконструкції деревопереробного комплексу", в якому заявник виступає у якості замовника. Виходячи із буквального змісту наказу, останній не стосується прав та інтересів заявника, принаймні із позовної заяви пов'язаність такого інтересу не вбачається. Отже, в порушення вимог п.5 ч.5 ст.160 КАСУ у позовній заяві не вказані обставини, які дозволяють дійти висновку, що наказ №10 від 22.08.2018 р. має ознаки акту індивідуальної дії. Також у позовній заяві не надано обгрунтованого підтвердження порушення діями та рішеннями відповідача прав, свобод та інтересів заявника із визначенням змісту порушених права; не викладені обставини, з посиланням на відповідні докази, які дають підстави для висновку про протиправність дій та рішень відповідача із конкретним зазначенням норм закону, яким ці дії та рішення суперечать; не вказано коду ЄДРПОУ відповідача та його статус самостійної юридичної особи.
Згідно із ч.3 ст.161 КАСУ до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку. Вказане положення розширеному тлумаченню не підлягає. Натомість, до позовної заяви додана ксерокопія платіжного доручення про перерахування 3842 грн. Отже, заявником вимога закону і в цій частині не виконана.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом подання суду позову у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи із зазначенням: коду ЄДРПОУ відповідача та доказу того, що він є самостійним структурним підрозділом зі статусом юридичної особи, яка може бути стороною в адміністративній справі; посилання на обставини та докази, які дозволяють дійти висновку, що наказ №10 від 22.08.2018 р. є актом індивідуальної дії та стосується безпосередньо заявника із наданням обгрунтованого підтвердження порушення діями, рішенням відповідача прав, свобод та інтересів ОСОБА_1 із визначенням змісту порушених прав; викладення обставини, які свідчать про протиправність дій та рішень відповідача із конкретним зазначенням норм закону, якими ці дії та рішення суперечать; надання оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Білоцерківської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.