Справа № 203/4533/18
Провадження № 3/0203/188/2019
іменем України
11.02.2019 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Васіна Л.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
27 грудня 2018 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська з Відділення поліції на станції №1 ДВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла справа про адміністративне правопорушення, складена відносно ОСОБА_1
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що 11.12.2018 о 10 год. 50 хв. на першій посадочній платформі вокзалу станції Дніпро, за адресою: м. Дніпро, пл. Вокзальна, 11, висловлювався нецензурною лайкою в присутності жінок та дітей, на зауваження не реагував.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають направленню на дооформлення до Відділення поліції на станції №1 ДВП ГУНП в Дніпропетровській області з огляду на таке.
Положення КУпАП визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом (посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема, з метою запобігти безпідставному притягненню такої особи до відповідальності. Крім того, останні є законодавчими гарантіями об'єктивного і справедливого розгляду справи про адміністративне правопорушення, реалізація яких можлива лише у разі, суворого додержання законності.
Відтак, на стадії підготовки справи про адміністративне правопорушення до розгляду, судом встановлено істотні недоліки останньої, а саме протоколу про адміністративне правопорушення. Таким чином протокол про адміністративне правопорушення є основним доказом у справі про адміністративне правопорушення, його складання регламентоване законами та чисельними підзаконними актами, складання останнього має відбуватися за усіма притаманними цій процедурі вимогами, а перелік обставин, які він відображає має бути вичерпним з конкретним посиланням на нормативний акт, за яким передбачено відповідальність за правопорушення, вважаю, що при складанні останнього допущено суттєвий недолік, що перешкоджає вирішенню справи за умов дотримання принципу всебічності та об'єктивності розгляду справи, а навіть унеможливить виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення, що є завершальною стадією провадження.
Зважаючи на це, суд звертає увагу, що положення ст. 277, 277-2 КУпАП покликані підтримувати права, які гарантує особі відносної якої складено протокол про адміністративне правопорушення, закріплені п. b ч. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположніх свобод, а саме мати час і можливості, необхідні для підготовки свого захисту.
З огляду на це слід зробити висновок, що своєчасне сповіщення особи, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення про розгляд справи у суді є безумовним правом цієї особи, а його дотримання обов'язком органу, що розглядає справу.
Проте, як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 мешкає за адресою: м. Дніпро, вул. Аліуцького, буд. 16, хоча в м. Дніпрі відсутня вулиця з такою назвою, а отже будь-які спроби сповістити особу щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення будуть наперед невдалі, а ОСОБА_1, присутність якого визнана обов'язковою в розгляді справи при розгляді адміністративної справи за ст. 173 КУпАП повідомленим про дату та місце розгляду справи відносно нього не буде, що унеможливлює розгляд справи.
Зважаючи на це, а також на те, що перелік питань, які з'ясовує орган (посадова особа) при підготовці справи до розгляду не є вичерпним, доходжу висновку про необхідність направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення до Відділення поліції на станції №1 ДВП ГУНП в Дніпропетровській області з метою усунення недоліків, належного визначення місця мешкання особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Крім того, суд звертає увагу на вимоги п. 7 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення в органах поліції, якою передбачено, що закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено - неприпустимо. А тому відомості щодо вірного місця мешкання ОСОБА_1 мають бути долучені у вигляді окремого належного документу.
Враховуючи вищевикладене, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Відділення поліції на станції №1 ДВП ГУНП в Дніпропетровській області для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 278, 283 КУпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Відділення поліції на станції №1 ДВП ГУНП в Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А. Васіна