Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Ухвала від 07.02.2019 по справі 757/6062/19-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/6062/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів та їх вилучення, -

ВСТАНОВИВ:

07.02.2019 прокурор першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів та їх вилучення.

В судове засідання слідчий/прокурор не з'явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Прокурор подав до суду клопотання про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об'єктивність та неупередженість, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації особою, яка подала клопотання, її процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки сторони обвинувачення обов'язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у його відсутність.

Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Першим відділом процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях, Генеральної прокуратури України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42018000000002785 від 08.11.2018 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ряд службових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », діючи умисно, з корисливих мотивів створили корупційні схеми привласнення та розтрати державних товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів, шляхом зловживання службовим становищем.

У ході досудового розслідування встановлено, що що ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 12.11.2018 звернувся до постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зі скаргою UA-2018-10-10-001172-с.с1 щодо порушення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » порядку проведення процедури закупівлі.

За результатами розгляду вказаної скарги зазначена комісія прийняла рішення №12254-р/пк-пз від 30.11.2018 про відмову ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у задоволенні його скарги.

Прокурор вказує, що речей і документів, тимчасовий доступ до яких планується здійснити, знаходяться у володінні постійно діючої адміністративної колегії ІНФОРМАЦІЯ_6 з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за адресою:

АДРЕСА_1 , та містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8, 9 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи, державну таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 161,162 КПК України, приходжу до висновку, що документи, які вказані в клопотанні можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

Разом з тим, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання у частині надання такого дозволу на тимчасовий доступ оперативним працівникам, оскільки надання доручень проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам належить до повноважень як прокурора, що здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, згідно з пунктом 5 частини другої статті 37, так і слідчого, якому доручено проведення досудового розслідування, відповідно до пункту 3 частини другої статті 40 КПК України.

На підставі викладеного, ст. 22, 26, 108, ст.ст.160, 163, 164, 166, 309 КПК України слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл прокурорам першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , старшому слідчому в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 , у кримінальному провадженні №42018000000002785 від 08.11.2018 на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні постійно діючої адміністративної колегії ІНФОРМАЦІЯ_6 з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх належним чином зсвідчених копій, а саме:

- рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за №12254-р/пк-пз від 30.11.2018;

- рішення колегії від 14.11.2018 №11648-р/пк-пз про прийняття скарги ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » до розгляду;

- скарги ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » UA-2018-10-10-001172-с.с1 від 12.11.2018 щодо порушення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » порядку проведення процедури закупівлі, яка розглядалась постійною діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зі скаргою;

- матеріалів, додатків та електронних носіїв, в обґрунтування яких ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надавав до постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зі скаргою до ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;

- заперечення від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у задоволенні скарги ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та додатків до них;

- пояснювальних записок зі сторони ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;

- документації, що стосується розгляду скарги ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » UA-2018-10-10-001172-с.с1 від 12.11.2018 щодо порушення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » порядку проведення процедури закупівлі.

В задоволенні решти вимог клопотання - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано слідчому.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
79737525
Наступний документ
79737527
Інформація про рішення:
№ рішення: 79737526
№ справи: 757/6062/19-к
Дата рішення: 07.02.2019
Дата публікації: 14.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: тимчасовий доступ до речей і документів