справа №813/1215/18
05 лютого 2019 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
за участю секретаря судового засідання Лізогуб В.В.,
представника позивача Білецької М.О.,
представника відповідача Добровольської Ю.Р.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Львові адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комунального підприємства "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області, в якій позивач просить:
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0003831241 від 13.06.2017;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0071801241 від 10.08.2017;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0160721241 від 28.11.2017;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0038831241 від 31.01.2018.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Комунальне підприємство "Дрогобичводоканал" є суб'єктом господарювання, який надає послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Вважає, що при винесенні спірних податкових повідомлень-рішень контролюючим органом не було взято до уваги, що податковий борг, з якого нараховувались штрафні санкції, виник у позивача через невідповідність фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Вважає, що на законодавчому рівні визначено порядок погашення у 2017 році заборгованості перед бюджетом для підприємств, до яких належить позивач, за рахунок субвенції з державного бюджету. Субвенційні кошти в силу Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», Бюджетного кодексу України є бюджетними. Податковий кодекс України не передбачає можливості застосування контролюючим органам штрафних санкцій на бюджетні кошти.
Ухвалою від 03.04.2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 26.07.2018 року зупинено провадження у справі №813/1215/18 за позовом Комунального підприємства "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень до набрання законної сили рішенням у адміністративній справі №813/1226/18 за позовом Комунального підприємства "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області до Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою від 04.01.2019 року поновлено провадження у справі, закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 05 лютого 2019 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, наведених у позовній заяві та просила позов задоволити.
05.06.2018 року представником позивача подані додаткові пояснення до позовної заяви, в яких зазначає, що податкова заборгованість виникла у зв'язку із різницею, яка виникла у зв'язку із невідповідністю вартості послуг тарифам, які затверджуються органом державної влади, а відтак без субвенції, на яку Комунальне підприємство "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області має право згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 №332 не можливо здійснювати господарську діяльність у сфері водопостачання та водовідведення. Крім того, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 №332 для проведення розрахунків субвенцій відповідачем видано позивачу 19.06.2017 року довідку №7274/10/13-01-1701-09 про податкову заборгованість з податку на додану вартість, яка містить дані про податковий борг станом на 01.01.2017 року з врахуванням штрафних санкцій (штраф, пеня, проценти за користуванням податковим кредитом) на загальну суму 2248615,08 грн. 21.07.2017 року позивачем за рахунок субвенції з державного бюджету України повністю погашено податковий борг з врахуванням штрафних санкцій на суму 2248615,08 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву. Зазначає, що проведеною перевіркою встановлено несвоєчасну сплату КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради Львівської області узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість», чим порушено вимоги п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, згідно якої платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У зв'язку з цим, вважає, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд виходив з наступного.
Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради Львівської області (код ЄДРПОУ: 03348910) зареєстроване, як юридична особа, 22.02.2000 року; основним видом економічної діяльності названого підприємства, згідно з відомостями, які містяться у ЄДР, є очищення та постачання води.
КП «Дрогобичводоканал» є комунальною власністю Дрогобицької територіальної громади в особі Дрогобицької міської ради та суб'єктом господарювання, який надає послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
13.06.2017 року старшим державним ревізором-інспектором відділу адміністрування та контролю за відшкодування ПДВ, камеральних перевірок податкової звітності платників території обслуговування Дрогобицької ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.
Під час перевірки органом ДФС досліджувалось погашення зобов'язань за липень 2016 року на суму 204298,00 грн.
За результатами перевірки складено акт від 13.06.2017 року №41/13-01-1241/03348910 про порушення позивачем п.57.1 ст.57 (пункту 57.3 статті 57) глави 2 Розділу ІІ та пункту 203.2 статті 203 розділу V Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання ПДВ.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0003831241 від 13.06.2017 про зобов'язання сплатити штраф в розмірі 20 % на суму 40859,65 грн.
09.08.2017 року старшим ревізором-інспектором відділу адміністрування та контролю за відшкодування ПДВ, камеральних перевірок податкової звітності платників території обслуговування Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено перевірку своєчасності сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання ПДВ позивачем.
Під час перевірки органом ДФС досліджувалось погашення зобов'язань за вересень - грудень 2016 та січень - лютий 2017 року на загальну суму 1680896,40 грн.
За результатами перевірки складено акт від 09.08.2017 року №189/13-01-12-41/03348910 про порушення позивачем п.57.1 ст.57 (пункту 57.3 статті 57) глави 2 Розділу ІІ та пункту 203.2 статті 203 розділу V Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання ПДВ.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0071801241 від 10.08.2017 року про зобов'язання сплатити штраф в розмірі 20 % на суму 336179,28 грн.
28.11.2017 року старшим ревізором-інспектором відділу адміністрування та контролю за відшкодування ПДВ, камеральних перевірок податкової звітності платників території обслуговування Дрогобицької ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області проведено перевірку своєчасності сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з ПДВ.
Під час перевірки органом ДФС досліджувалось погашення зобов'язання за грудень 2016 року на суму 165316,70 грн.
За результатами перевірки складено акт від 28.11.2017 року №377/13-01-1241/03348910 про порушення позивачем п.57.1 ст.57 (пункту 57.3 статті 57) глави 2 Розділу ІІ та пункту 203.2 статті 203 розділу V Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання ПДВ.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0160721241 від 28.11.2017 року про зобов'язання сплатити штраф в розмірі 20% на суму 33063,34 грн.
31.01.2018 року старшим ревізором-інспектором відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням ПДВ, камеральних перевірок податкової звітності платників території обслуговування Дрогобицької ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області проведено перевірку своєчасності сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з ПДВ.
Під час перевірки органом ДФС досліджувалось погашення зобов'язань за лютий 2017 року на суму 505742,50 грн.
За результатами перевірки складено акт від 31.01.2018 року №77/13-01/1241/03348910 про порушення позивачем п.57.1 ст.57 (пункту 57.3 статті 57) глави 2 Розділу ІІ та пункту 203.2 статті 203 розділу V Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання ПДВ.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0038831241 від 31.01.2018 року про зобов'язання сплатити штраф в розмірі 20% на суму 101148,50 грн.
За період липень 2016 року - лютий 2017 року сума податкових зобов'язань позивача з ПДВ становить 2556253,60 грн.
Загальна сума штрафних санкцій за порушення термінів сплати цих податкових зобов'язань становить 511250,77 грн.
Не погоджуючись із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування та повернення в разі переплати, права та обов'язки платників податків, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені ПК України.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Судом встановлено, що податковий борг Комунального підприємства "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області, з якого нараховувались штрафні санкції, виник через невідповідність фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Статтею 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено, що перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, здійснюється із загального фонду державного бюджету в обсязі, що відповідає обсягу надходжень від погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму цього розстроченого (відстроченого) боргу), та спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктами 13 і 14 статті 11 цього Закону, що сплачуються підприємствами електроенергетичної, нафтогазової, вугільної галузей, підприємствами, що надають послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на суму заборгованості, що не була відшкодована станом на 1 січня 2017 року, з урахуванням проведених у минулих роках розрахунків.
Порядок погашення заборгованості перед бюджетом для підприємств здійснюється з урахуванням положень Порядку та умовам надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 332 (далі - Порядок № 332).
Пунктом 1 Порядку № 332 визначено механізм надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Таким чином, чинним законодавством України передбачено умови й порядок погашення податкового боргу з податку на додану вартість надавача послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Згідно даного Порядку субвенція надається з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування (далі - різниця між фактичною вартістю та тарифом), за рахунок джерел, зазначених у статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", та джерел наповнення спеціального фонду державного бюджету, визначених пунктами 13 і 14 статті 11 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", згідно з розподілом, наведеним у додатку 1.
Пунктом 2 Порядку № 332 встановлено, що перерахування субвенції здійснюється на суму різниці між фактичною вартістю та тарифом, що утворилася до 1 січня 2016 р. і не погашена на дату укладення договору про організацію взаєморозрахунків.
Згідно п. 3 Порядку № 332 підставою для проведення розрахунків з погашення різниці між фактичною вартістю та тарифом є Договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається підприємствами, що виробляли, транспортували та постачали теплову енергію, надавали послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги (далі - надавачі послуг), та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості згідно з довідкою, що підтверджує наявність в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості (без урахування пені, штрафних і фінансових санкцій) на дату укладення такого договору. Примірний договір про організацію взаєморозрахунків наведений у додатку 2.
Порядком № 332 (пункт 6) визначено перелік документів, які учасники розрахунків подають до місцевого фінансового органу, серед яких є видана територіальним органом ДФС довідка про розмір податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість та податку на прибуток і частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму такого реструктуризованого або розстроченого (відстроченого) боргу).
Таким чином, на законодавчому рівні визначено порядок погашення у 2017 році заборгованості перед бюджетом для підприємств, до яких належить і позивач, за рахунок субвенції з державного бюджету. При тому, порядок проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості можливо лише на підставі договору та шляхом послідовного виконання зобов'язань учасниками розрахунків.
Судом встановлено, що на виконання вимог постанови КМУ від 18.05.2017р. №332, якою затверджено Порядок та умови надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України та статті 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», для проведення розрахунків субвенцією відповідачем видано позивачу довідку №7274/10/13-01-1701-09 від 19.06.2017 про податкову заборгованість з податку на додану вартість, в якій зазначено податковий борг станом на 01.01.2017 з врахуванням штрафних санкцій та пені, всього на суму 2 248 615,08 грн.
На підставі довідки про податкову заборгованість між Головним управлінням Державної казначейської служби України в Львівській області, Департаментом фінансів Львівської обласної державної адміністрації, Фінансовим управлінням Дрогобицької міської ради та Комунальним підприємством «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради Львівської області укладено Договір про організацію взаєморозрахунків №13/9 від 21.06.2017.
Предметом цього договору є організація проведення сторонами взаєморозрахунків за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам, передбаченою ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», та відповідно до Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 року №332. Сума договору становила 2248615,08 грн.
Згідно п.7 договору, сторона - КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради Львівської області, після отримання коштів від Фінансового управління Дрогобицької міської ради перераховує до загального фонду державного бюджету кошти для погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму реструктуризованого або розстроченого (відстроченого) боргу).
Матеріалами справи підтверджено, що 21.07.2017 відповідно до договору №13/9 від 21.06.2017 за рахунок субвенції з державного бюджету України позивачем погашено податковий борг по ПДВ з врахуванням штрафів та пені на суму 2248615,08 грн. Вказане підтверджено копіями виписки по рахунку №37128010002008 та платіжного доручення №1 від 21.07.2017 року)
Таким чином, погашення податкового боргу позивача відбулося на підставі договору про організацію взаєморозрахунків відповідно до механізму погашення податкової заборгованості за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості з різниці в тарифах, як передбачено Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" та в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 332.
Що стосується заборгованості по сплаті ПДВ за період січень-лютий 2017 року, суд зазначає наступне.
На виконання вимог постанови КМУ від 18.05.2017 року №332, якою затверджено Порядок та умови надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України та статті 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», для проведення розрахунків субвенцією відповідачем видано позивачу довідку №8904/10/13-01-17-06-09 від 11.07.2017 року про податкову заборгованість з податку на додану вартість, в якій зазначено податковий борг станом на 07.07.2017 року з врахуванням штрафних санкцій та пені всього на суму 4620084,91 грн. та довідку №9752/10/13-011706-09 від 25.07.2017 року про податкову заборгованість з податку на додану вартість в якій зазначено податковий борг станом на 01.07.2017 року з врахуванням штрафних санкцій та пені всього на суму 4620084,91 грн.
На підставі зазначених довідок про податкову заборгованість між Головним управлінням Державної казначейської служби України в Львівській області, Департаментом фінансів Львівської обласної державної адміністрації, Фінансовим управлінням Дрогобицької міської ради та Комунальним підприємством «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради Львівської області укладено договори про організацію взаєморозрахунків: №1340 від 14.08.2017 року на суму 2790388,41 грн. та №13/36 від 13.11.2017 року на суму 1022582,23 грн.
Розрахунки згідно вказаних договорів не відбулися, оскільки головним розпорядником та відповідальним виконавцем бюджетної програми Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіоном) не виділено кошти на ці взаєморозрахунки, а позивач у відповідності до умов вищезазначених договорів про організацію взаєморозрахунків був позбавлений можливості вчиняти дії з погашення заборгованості за період січень -лютий 2017 року.
Суд звертає увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 332 є спеціальною (місить спеціальну процедуру погашення заборгованості), яка підлягає застосуванню для вирішення подібних правовідносин на противагу статті 126 Податкового кодексу України.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що на законодавчому рівні визначено порядок погашення у 2017 році заборгованості перед бюджетом для підприємств, до яких належить позивач, за рахунок субвенції з державного бюджету. Субвенційні кошти в силу Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та Бюджетного кодексу України є бюджетними, а Податковий кодекс України не передбачає можливості застосування контролюючими органами штрафних санкцій на бюджетні кошти, а тому відсутні підстави для застосування до позивача вимог ст. 57 та ст.126 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено, що контролюючий орган діяв на підставі та в межах повноважень, визначених законом, зокрема не доведено правомірності винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Позовні вимоги є обґрунтованими, не спростованими суб'єктом владних повноважень.
Позов слід задоволити. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0003831241 від 13.06.2017. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0071801241 від 10.08.2017. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0160721241 від 28.11.2017. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0038831241 від 31.01.2018.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст.14, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0003831241 від 13.06.2017.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0071801241 від 10.08.2017.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0160721241 від 28.11.2017.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області форми «Ш» №0038831241 від 31.01.2018.
Стягнути з Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 39462700) за рахунок бюджетних асигнувань 7668,11 грн. сплаченого судового збору на користь Комунального підприємства "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.Федьковича, 11, код ЄДРПОУ 03348910).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 08 лютого 2019 року.
Суддя Крутько О.В.