про прийняття справи до провадження
08 лютого 2019 року СєвєродонецькСправа № 2а/1270/5486/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Державного підприємства «Антрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.02.2012 № 0000478012, № 0000468012, № 0000418012, № 0000428012, від 18.05.2012 № 0000198011,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державного підприємства «Антрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.02.2012 № 0000478012, № 0000468012, № 0000418012, № 0000428012, від 18.05.2012 № 0000198011.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 17.03.2014, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.05.2014, адміністративний позов задоволено.
У зв'язку з незаконним захопленням будівлі Луганського окружного адміністративного суду матеріали справи були втрачені.
Вищим адміністративним судом ініційовано питання про відновлення Луганським окружним адміністративним судом втраченого провадження у справі № 2а/1270/5486/2012.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 12.02.2016 втрачене провадження в адміністративній справі № 2а/1270/5486/2012 відновлено в частині.
Постановою Верховного Суду від 04.12.2018 касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів задоволено частково. Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 17.03.2014 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.05.2014 у справі № 2а/1270/5486/2012 скасовано. Справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
04.02.2019 справа надійшла до Луганського окружного адміністративного суду та згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.02.2019 передана для розгляду судді Свергун І.О.
Розглянувши матеріали справи, вважаю за необхідне прийняти справу до свого провадження.
Відповідно до пункту 4 частини четвертої статті 12 КАС України справа має розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 981 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова № 981) утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби, реорганізувавши територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Відповідно до додатку 2 до Постанови № 981 Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів реорганізовано шляхом приєднання до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 № 247 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» та наказу Державної фіскальної служби України від 26.04.2016 № 377 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС з обслуговування великих платників» Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС реорганізована шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Відповідно до частини першої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Згідно з частиною другою цієї статті юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Таким чином, Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби є правонаступником Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
На підставі вищевикладеного вважаю за необхідне допустити заміну Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів її правонаступником - Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини третьої цієї статті докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Згідно з частинами шостою-сьомою статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
З метою повного та всебічного з'ясування обставин у справі суд вважає за необхідне витребувати у сторін всі наявні у них матеріали щодо вказаної справи: позовну заяву з додатками, заперечення проти позову з додатками, податкові повідомлення-рішення від 27.02.2012 № 0000478012, № 0000468012, № 0000418012, № 0000428012, від 18.05.2012 № 0000198011, акт перевірки від 03.02.2012, податкові декларації, первинні документи податкового та бухгалтерського обліку тощо.
Керуючись статтями 12, 52, 171, 179, 241, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти до провадження справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Антрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.02.2012 № 0000478012, № 0000468012, № 0000418012, № 0000428012, від 18.05.2012 № 0000198011.
Допустити заміну Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів її правонаступником - Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити в справі підготовче засідання на 04 березня 2019 року на 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18.
Зобов'язати сторони надати до суду всі наявні у них матеріали щодо вказаної справи: позовну заяву з додатками, заперечення проти позову з додатками, податкові повідомлення-рішення від 27.02.2012 № 0000478012, № 0000468012, № 0000418012, № 0000428012, від 18.05.2012 № 0000198011, акт перевірки від 03.02.2012, податкові декларації, первинні документи податкового та бухгалтерського обліку тощо.
Відповідачеві також протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття справи до провадження надіслати суду: відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про прийняття справи до провадження надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині заміни відповідача його правонаступником може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Ухвала в частині прийняття справи до провадження може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
В іншій частині ухвала суду не може бути оскаржена.
СуддяІ.О. Свергун