08 лютого 2019 року м. Житомир
справа № 806/1144/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо не виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, встановленою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 13.02.2008 року №45 і зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
- посадовий оклад - 2500,00 грн;
- оклад за спеціальне звання (капітан поліції) - 1800,00 грн;
- надбавка за стаж роботи (30%) - 1290,00 грн;
- надбавка за виконання особливо важливих завдань (50 %) - 598,00 грн;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 375,00 грн;
- надбавка за оперативно-розшукову діяльність (37%) - 296,00 грн;
- премія 65% - 1244,1 грн, врахованих при перерахунку пенсії на 01.04.2012 року на підставі постанови Кабінету міністрів України від 07.11.2007 року №1294.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На виконання вимог законодавства, яким установлені підстави для перерахунку пенсійного забезпечення, Ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області склала та подала до Головного управління Пенсійного фонду у Житомирській області довідку №85/288 від 29.04.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій, на переконання позивача, протиправно не було включено наступні види грошового забезпечення, а саме, надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 37%, а також неправомірно зменшено розмір премії, яку він отримував з 65% до 0,94%. Позивач вважає, що відповідач створив передумови для неврахування надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову, розвідувальну чи контрозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність роботу в розмірі 37% та премії у належному розмірі під час перерахунку пенсії, чим порушив конституційні права та гарантії позивача на належний соціальний захист.
Позивач вважає, що при перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України мають ураховуватися види грошового забезпечення, визначені, насамперед, постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 №1294 (далі - постанова Кабінету Міністрів України №1294). При цьому при перерахунку пенсії враховуються із установлених постановою Кабінету Міністрів України №1294 лише ті види та розміри грошового забезпечення, які постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» 11.11.2015 №988 (далі постанова Кабінету Міністрів України №988) не змінені та які взагалі нею не передбачені.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 05 березня 2018 року провадження у справі відкрито, розгляд справи ухвалено здійснити за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи (у порядку письмового провадження).
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 05.03.2018 провадження у справі №806/1144/18 зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (номер провадження Пз/9901/1/18).
23 березня 2018 року відповідач надіслав до суду відзив на позовну заяву за вхідним №6383/18, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, посилаючись на їх необґрунтованість.
В обґрунтування своєї правової позиції зазначає, що оскільки направлена відповідачем до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, складена відповідно до вимог пункту 5 Порядку №45 та на виконання вимог частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (в редакції, чинній з 01 січня 2016 року) (далі - Закон №2262-ХІІ). Постановою Кабінету Міністрів України №988 було вперше встановлено види грошового забезпечення для поліцейських, будь-яких доповнень до постанови Кабінету Міністрів України №1294 не прийнято. У постанові Кабінету Міністрів України №988, прийняття якої є підставою для перерахунку пенсії, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність відсутні, саме тому дані надбавки не було включено в довідку №85/288 від 29.04.2017 про грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії. Щодо премії в розмірі 0,99 %, зазначає, що цей показник є середнім, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.
Також зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України №1294 не може доповнювати постанову Кабінету Міністрів України №988, оскільки вона регулюють різні суспільні правовідносини.
Згідно з ухвалою суду від 22.12.2018 провадження в адміністративній справі поновлено, розгляд справи продовжено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до ухвали суду від 22.12.2018 у задоволенні клопотання Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про залучення до участі у справі третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, - відмовлено.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 22.01.2019 зобов"язано Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області надати належним чином засвідчені копії письмових доказів та відкладено розгляд справи до отримання судом від Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області витребуваної інформації та документів.
Згідно з листом від 01.02.2019 вх.2086/19 Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області на виконання вимог ухвали суду від 22.01.2019 надано суду витребовувану інформацію.
Відповідно до положень ч. 5 ст.262, ч. 1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Складення рішення в повному обсязі відкладалося, у зв"язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого судді з 29.01.2019 по 07.02.2019.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до довідки №85/288 від 14 червня 2012 року розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 було обраховано з наступних складових:
- посадовий оклад - 800 грн;
- оклад за військовим званням - 120 грн;
- надбавка за вислугу років (30%) - 276 грн;
- надбавка за виконання особливо важливих завдань (48%) - 574,08 грн;
- надбавка за секретність (15%) - 120 грн;
- надбавку за оперативно-розшукову (37%) - 296 грн;
- премія (50,7 %) - 1108,34 грн (а.с. 15).
У зв'язку із встановленням нових розмірів грошового забезпечення Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирської області позивачу видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/288 від 29 квітня 2017 року, в якій зазначено, що розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 01 січня 2016 року, за посадою старший оперуповноважений сектору карного розшуку Богунського районного відділу, старший оперуповноважений управління, відділи/відділення/поліції, становить: посадовий оклад - 2500 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1800 грн; надбавка за стаж служби в розмірі 30 % - 1290 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 375 грн; премія у розмірі 0,94 % - 56,07 грн (а.с.14).
Вважаючи, що до довідки від 29.04.2017 №85/288 протиправно не включено надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову, розвідувальну, контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність - 37%, яку позивач отримував на час звільнення з органів внутрішніх справ та вказано розмір премії не 65 %, а 0,94 %, позивач звернувся до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області із відповідною заявою, в якій просив виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення з включенням до неї: надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 37% та премію в розмірі 65% та направити її до органу Пенсійного фонду України (а.с.11).
Листом від 21.02.2018 №3-120лк/48-2018 управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії відмовило позивачу у виготовленні та направленні до органу Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення, оскільки вона відповідає вимогам чинного законодавства і зміні не підлягає (а.с.12).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Частиною другою статті 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України "Про Національну поліцію" №580-VIII (далі - Закон №580-VIII), крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом статтю 63 Закону №2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом №900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону №580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом №2262-XII.
Кабінет Міністрів України постановою №988 від 11.11.2015 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.
Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України №988, та враховуючи зазначені положення частини другої статті 51 Закону №2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ України.
На виконання вимог статті 94 Закону №580-VIII та постанови Кабінет Міністрів України №988 Міністерство внутрішніх справ України видало наказ №260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським).
Пунктом 2 наказу №260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, а саме - 27 травня 2016 року, та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок №45).
Згідно з положеннями пунктів 1-3 Порядку №45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійний фонд України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійний фонд України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.
Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Абзацом сьомим пункту 5 Порядку №45 установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі "Кечко проти України" (заява №63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).
До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених постановою Кабінету Міністрів України №988 та наказом №260, чинним законодавством України, а саме постановою Кабінету Міністрів України №1294 та наказом №499, було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.
Окрім того, судом також встановлено, що відповідно до листа Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 01.02.2019 №161/29/01-2019, надісланого суду відповідачем на виконання вимог ухвали суду від 22.01.2019, зазначено, що у період грудня 2015 року та січень 2016 року із передбачених постановою Кабінету Міністрів України №988 щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати тощо) поліцейським Головного управління Національної поліції в Житомирській області фактично нараховувались та виплачувались надбавка за стаж служби, надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі, а також надбавка за службу в умовах режимних обмежень, які визначені постановою Кабінету Міністрів України №988.
При цьому надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність, які були визначені постановою Кабінету Міністрів України №1294, фактично не нараховувались та не виплачувались, оскільки нарахування та виплата таких надбавок не визначена постановою Кабінету Міністрів України №988 (а.с.53).
Отже, як свідчать матеріали справи, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавка за оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність у розмірі 37%, які були враховані позивачу на момент призначення йому пенсії, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії з 01.01.2016 вже не були встановлені законодавством для поліцейських та не виплачувались, тому, ці надбавки правомірно не вказані у довідці про розмір грошового забезпечення.
Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення відповідачем премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 0,94% замість 65%.
Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Відповідно до листа Національної поліції України від 19 квітня 2017 року №4060/03/48-2017 Міністерству внутрішніх справ України доведено до відома інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені в грудні 2015 року, зокрема середній розмір премії поліцейського за посадою заступник начальника відділу поліції становить 0,94 % (а.с.33-35).
Отже, вказаний відповідачем розмір премії 0,94% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 65%, як отримував позивач, немає.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 по зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а), а відповідно до ч.3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що відповідач при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії за нормами чинними станом на 01.01.2016, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи наведене правові підстави для задоволення позову відсутні.
Відповідно до положень ст.139 КАС України питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 242-246, 255, 291, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
вирішив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідн. номер НОМЕР_1) до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (вул.Старий Бульвар, 5/37, м.Житомир, 10008, код ЄДРПОУ 08592164) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено в повному обсязі: 08 лютого 2019 року.
Суддя А.В. Горовенко