Справа № 219/15039/18
3/219/669/2019
08 лютого 2019р. Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Радченко Л.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зони АТО ГУ ДФС України у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 Ахмеда огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонера, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.204-3 ч.1 КпАП України,
08.02.2019р. до Артемівського міськрайонного суду Донецької області повторно надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 0913 від 11.12.2018р., складений за фактом порушення вимог «Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення доз гуманітарно-логістичних центрів тачерез лінію розмежування», затвердженого наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб №39 від 24.03.2017р. «Про затвердження переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення доз гуманітарно-логістичних центрів та через лінію розмежування» та п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №99, ОСОБА_1 Ахмед огли, ІНФОРМАЦІЯ_3, 11.12.2018р., о 16 год. 40 хвил., рухаючись в пішому порядку за напрямком м.Бахмут- м.Горлівка Донецької області, здійснив переміщення через КПВВ «Майорське» товарно-матеріальних цінностей, які перевищують дозволену суму, що перевищує еквівалент 10 тис. грн., а саме, цифрову відеокамеру марки Sony HXR-NX5M, в кількості 1 шт. в комплекті з зарядним пристроєм 1 шт., мікрофоном в кількості 1 шт., акумуляторними батареями в кількості 3 штуки, пультом в кількості 1 шт., загальною вартістю 45000 грн., чим вчинив правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.про що складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.204-3 ч.1 КпАП України.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення не повністю відповідає вимогам ст.256 КпАП України, вимоги, викладені в постанові судді від 29.19.2018 р. виконані не повністю, тому, підлягає повторно поверненню до Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зони АТО ГУ ДФС України у Донецькій області.
Так, відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім,я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення на зазначені ім,я, по- батькові посадової особи, яка склала протокол, при цьому, протокол про адміністративне правопорушення за ст. 204-3 КУпАП відносно ОСОБА_1о. складено старшим оперуповноваженим з ОВС відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області майором податкової міліції ОСОБА_2, між тим, відповідно до ст.255 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення за ст.204-3 КУпАП мають право складати посадові особи органів державної податкової служби, тому, необхідно обґрунтувати повноваження вказаної посадової особи на складання дійсного протоколу.
Частиною 1 статті 204-3 КУпАП України передбачена адміністративна відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до районів або з району проведення антитерористичної операції.
Між тим, суть адміністративного правопорушення, що викладена в протоколі про адміністративне правопорушення, не в повній мірі відповідає диспозиції ст.204-3 ч.1 КпАП України та доданим матеріалам .
До матеріалу надана інформація з Інтернету щодо цифрової відеокамери марки Sony HXR-NX5M, в комплекті з зарядним пристроєм, мікрофоном, акумуляторними батареями, пультом, які виставлені на продаж певною особою, між тим, це не є належним доказом щодо встановлення вартості товару, який переміщувався, а саме, необхідно належні надати докази щодо оцінки конкретних ТМЦ, і що, також, підлягає уточненню.
До протоколу надані копії документів, належним чином не завірені.
Згідно до ст.277 КпАП України адмінсправи за ст.204-3 ч.1 КпАП України розглядаються протягом доби, тому, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи у встановлені законом строки, необхідно вирішити питання про забезпечення явки ОСОБА_1 Ахмеда огли, який проживає у м. Горлівка, до суду разом з матеріалами справи.
Керуючись ст.ст. 276,278 КпАП України,
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 Ахмеда огли за ст.204-3ч.1 КпАП України повернути до Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зони АТО ГУ ДФС України у Донецькій області для додаткової перевірки та доопрацювання.
Постанова остаточна.
Головуючий суддя Л. А.Радченко