Ухвала від 07.02.2019 по справі 924/116/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"07" лютого 2019 р.Справа № 924/116/19

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі: суддя Заверуха С.В., розглянувши заяву акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", м. Київ про видачу судового наказу

ВСТАНОВИВ:

06 лютого 2019 року на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла заява акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", м. Київ про видачу судового наказу, у якій заявник просить суд видати наказ про стягнення з фізичної особи-підприємця Музалевського Сергія Олександровича, м. Славута заборгованості за кредитним договором №б/н від 24.07.2017 року в розмірі 30929,35 грн., з яких 17112,11 грн. - заборгованість за кредитом, 5681,75 грн. - заборгованість за відсотками, нарахованими на прострочення заборгованості, 4693,44 грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 3442,05 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов'язання за договором.

Розглянувши заяву та подані заявником докази, суд дійшов висновку про необхідність часткової відмови у видачі судового наказу з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно п. 3 ч. 1. ст. 152 ГПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу.

Окрім суми основної заборгованості за кредитом, заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочення заборгованості, заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії заявником заявлено до боржника вимоги щодо стягнення пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором у розмірі 3442,05 грн.

Згідно ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Враховуючи те, що судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, суд вважає за необхідне відмовити у видачі наказу в частині стягнення пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за кредитним договором у розмірі 3442,05 грн., оскільки вказана сума є штрафною санкцією, хоча і передбачена умовами договору.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 ГПК України, у разі, якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог.

Таким чином, відповідно до приписів ст. 148 ГПК України, судовий наказ підлягає видачі тільки в частині вимог про стягнення основної заборгованості за кредитом, заборгованості по процентам за користування кредитом, заборгованості по комісії за користування кредитом. При цьому, заявлена до стягнення сума пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за кредитним договором у розмірі 3442,05 грн. не може бути предметом розгляду в порядку наказного провадження, оскільки не має ознак безспірності, наявність якої є обов'язковою умовою для видачі судового наказу.

Відповідно до ч. 2 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Керуючись статтями 147, 148, 152, 153, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити Акціонерному товариству Комерційного банку "Приватбанк" у видачі судового наказу в частині вимог щодо стягнення з фізичної особи - підприємця Музалевського Сергія Олександровича, м. Славута 3442,05 грн. пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за кредитним договором.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Пінічно-західного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя С.В. Заверуха

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2, 3, 4 - позивачу, (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; 49027, м. Дніпро, а/с 1800; 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50),

5 - відповідачу, (АДРЕСА_1).

Всім рекомендованим з повідомленням.

Попередній документ
79670249
Наступний документ
79670251
Інформація про рішення:
№ рішення: 79670250
№ справи: 924/116/19
Дата рішення: 07.02.2019
Дата публікації: 08.02.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Хмельницької області
Категорія справи: