36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
про відкладення розгляду справи
05.02.2019 Справа № 917/1444/18
Суддя Господарського суду Полтавської області Семчук О.С., при секретарі судового засідання Лепій О.В., розглянувши матеріали справи
за позовною заявою Публічного акціонерного товариства "Полтава-банк", вул. Пилипа Орлика, 40а, м. Полтава, 36020
до Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго", вул. Старий Поділ, 5, м. Полтава, 36022
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 підприємство "Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця" Полтавської міської ради, пров. Гончарова, 17, м. Полтава, 36002
про стягнення 50045,39 грн.,
Представники:
від позивача: ОСОБА_2 (адвокат, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю Серії ПТ № 2486 від 10.01.19, довіреність № 13 від 15.01.19);
від відповідача: ОСОБА_3 (адвокат, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 559 від 22.11.07, довіреність № 10-75/1464 від 30.01.19); ОСОБА_4 (довіреність № 10-75/1611 від 01.02.19);
від третьої особи: не з"явився;
Розглядається позовна заява Публічного акціонерного товариства "Полтава-банк" про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" 50045,39 грн.
Ухвалою суду від 13.12.18 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження, залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 підприємство "Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця" Полтавської міської ради, ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження. Судове засідання призначено на 10.01.19.
10.01.19 судове засідання відкладено на 05.02.19.
05.02.19 від позивача, на виконання вимог п. 3 ухвали господарського суду від 10.01.19, надійшов супровідний лист, в якості додатку до якого долучено копію листа № 1232 від 13.11.17.
05.02.19 відповідач подав письмове клопотання про витребування у позивача доказів, а саме:
- договору фінансового лізингу № 4573 від 13.10.16;
- доказів здійснення розрахунків згідно пп.13 п. 6.2 договору фінансового лізингу № 4573 від 13.10.16;
- документів, що підтверджують право власності чи користування ПАТ "Полтава-банк" об"єктом за адресою: м. Полтава, вул. П. Дорошенка, 2 у 2017 році.
Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Клопотання відповідача про витребування від позивача вищевказаних доказів обґрунтовується тим, що відповідач не міг знати про наявність у позивача права власності чи користування на об'єкт за адресою м. Полтава, вул. П. Дорошенка, 2 (про стягнення коштів за користування елетроенергією саме за цим об'єктом йдеться в позовних вимогах) та про наявність укладеного договору фінансового лізингу за вказаним об'єктом. Всі ці факти стали відомі лише в судовому засіданні 05.02.19.
Документальне підтвердження права власності чи користування на вищевказаний об'єкт за позивачем та наявність договору фінансового лізінгу по ньому має пряме відношення до спірних правовідносин, може підтвердити факт володіння (користування) зазначеним майном, а отже підтвердити підстави здійснення спірних платежів, в тому числі відшкодування лізингоодержувачем лізингодавцю (позивачу) витрат на послуги електропостачання.
Суд погоджується з аргументами відповідача, вважає клопотання обгрунтованим, однак зауважує на те, що наявність доказів проведення розрахунків між лізингоодержувачем та лізингодавцем за витратами на послуги пов'язані з користуванням предметом лізингу згідно пп.13 п. 6.2 договору фінансового лізингу № 4573 від 13.10.16 не має суттєвого значення для розгляду справи по суті.
Для встановлення правового статусу об'єкта за адресою: м. Полтава, вул. П. Дорошенка, 2, з метою з'ясування наявності чи відсутності підстав для проведення спірних платежів, клопотання відповідача підлягає задоволенню частково.
Третя особа в судове засідання не з"явилася, вимоги п. п. 3, 4 ухвали суду від 10.01.19 не виконала.
Враховуючи вищевикладене, з метою з'ясування фактичних обставин справи та запобігання порушенню прав та законних інтересів її учасників, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст. 81, 121, 202, 234 ГПК України, суд, -
1. Відкласти розгляд справи на 12.02.19 о 14:30.
Розгляд справи відбудеться у приміщенні Господарського суду Полтавської області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, зал судових засідань № 59.
2. Явку учасників справи визнати обов'язковою.
Попередити учасників справи про наслідки передбачені ст. 202 ГПК України у разі неявки в судове засідання учасника справи та про обов'язок повідомити суд про причини неявки.
3. Клопотання відповідача задольнити частково.
Зобов"язати позивача до 11.02.19 надати суду та учасникам справи копії:
- документів, що підтверджують право власності чи користування АТ "Полтава-банк" об"єктом за адресою: м. Полтава, вул. П. Дорошенка, 2 (спірний період);
- договору фінансового лізингу № 4573 від 13.10.16.
4. Відповідачу до 11.02.19 надати суду та позивачу копію додатків до договору про постачання електричної енергії № 268 від 14.06.13. щодо об"єкта за адресою: м. Полтава, вул. П. Дорошенка, 2.
5. Вдруге, зобов'язати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, ОСОБА_1 підприємство "Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця" Полтавської міської ради надати суду та учасникам справи до 11.02.19 копію договору № 5, про який зазначено в меморіальних ордерах № 118 від 25.10.2017 та № 105 від 13.11.2017.
6. Третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Комунальному підприємству "Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця" - до 08.02.19 надати суду та учасникам справи письмові пояснення щодо позову, копії таких пояснень надіслати іншим учасникам справи, докази надіслання надати суду в цей же строк.
7. Позивачу та відповідачу після отримання пояснень від третьої особи, але не пізніше 11.02.19. надати суду відповідь на пояснення, а також докази направлення такої відповіді іншим учасникам процесу.
8. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення (у разі неявки всіх учасників справи - з моменту її підписання суддею (суддями) та не підлягає оскарженню (ст.ст.235,255 ГПК України).
Суддя О.С.Семчук