Справа № 367/410/19
Провадження №3/367/341/2019
Іменем України
07 лютого 2019 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючої судді Саранюк Л.П.
за участі секретаря с/з ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1;
уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України;
місце реєстрації: АДРЕСА_1;
місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3;
місце роботи та посада: заступник начальника виробничо-технологічного відділу, Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об'єднання
за ч. 2 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 534 від 15.01.2019 встановлено, що ОСОБА_2, будучи заступником начальника виробничо-технологічного відділу Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання «Укрдержліспроект», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 цього Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, які виникли у зв'язку із продажем майна, земельної ділянки площею 0,0612 га., з кадастровим номером: 3210900000:01:175:0057, розміщеної за адресою: Київська область, м. Ірпінь, садовий кооператив «Берізка», земельна ділянка № 7, за ціною 89 989,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1726 КУпАП.
ОСОБА_2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Згідно з ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК. Зазначена інформація вноситься до Реєстру та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права , був зобов'язаний з 01.01.2017 у десятиденний строк у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року письмово повідомити про це НАЗК.
Встановлено, що 19.06.2018 у м. Ірпінь Київської області між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_3 (покупець) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, що розташована за адресою: Київська область, м. Ірпінь, с/к (садовий кооператив) «Берізка», земельна ділянка № 7.
За цим договором покупець сплатив продавцю грошові кошти в сумі 89 989,00 грн. Вказаний договір 19.06.2018 посвідчено приватним нотаріусом Ірпінського нотаріального округу Київської області та зареєстровано в реєстрі за № 3223.
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов'язок повідомити НАЗК про
суттєві зміни в майновому стані упродовж періоду з 00:00 год. 20.06.2018 по 23:59 год. 29.06.2018.
30.06.2018 в 00:00 год. ОСОБА_2 порушив порядок, передбачений ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
Ураховуючи викладене, ОСОБА_2, будучи заступником начальника виробничо-технологічного відділу Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання «Укрдержліспроект», являючись відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 1726 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, невчасно 04.10.2018 повідомив про суттєві зміни у майновому стані, які виникли 19.06.2018 у зв'язку з отриманням доходу від продажу земельної ділянки в сумі 89 989,00 грн., що перевищує 50 пожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1726 КУпАП
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата закінчення десятиденного строку з моменту придбання майна отримання ОСОБА_2 доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, тобто 00 год. 00 хв. 30.06.2018.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, є дата зібрання усіх матеріалів перевірки та подання рапорту про виявлення всіх необхідних ознак складу правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного корупцією, є місце роботи ОСОБА_2, а саме приміщення ВО «Укрдержліспроект», що розташоване за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 22-24, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виник у останнього у зв'язку із його перебуванням на посаді заступника начальника виробничо-технологічного відділу.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнав у повному обсязі.
Вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази по справі суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, будучи заступником начальника виробничо-технологічного відділу Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання «Укрдержліспроект», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 цього Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, які виникли у зв'язку із продажем майна, земельної ділянки площею 0,0612 га., з кадастровим номером: 3210900000:01:175:0057, розміщеної за адресою: Київська область, м. Ірпінь, садовий кооператив «Берізка», земельна ділянка № 7, за ціною 89 989,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1726 КУпАП.
ОСОБА_2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Згідно з ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК. Зазначена інформація вноситься до Реєстру та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, був зобов'язаний з 01.01.2017 у десятиденний строк у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року письмово повідомити про це НАЗК.
Встановлено, що 19.06.2018 у м. Ірпінь Київської області між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_3 (покупець) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, що розташована за адресою: Київська область, м. Ірпінь, с/к (садовий кооператив) «Берізка», земельна ділянка № 7.
За цим договором покупець сплатив продавцю грошові кошти в сумі 89 989,00 грн. Вказаний договір 19.06.2018 посвідчено приватним нотаріусом Ірпінського нотаріального округу Київської області та зареєстровано в реєстрі за № 3223.
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов'язок повідомити НАЗК про
суттєві зміни в майновому стані упродовж періоду з 00:00 год. 20.06.2018 по 23:59 год. 29.06.2018.
30.06.2018 в 00:00 год. ОСОБА_2 порушив порядок, передбачений ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
Ураховуючи викладене, ОСОБА_2, будучи заступником начальника виробничо-технологічного відділу Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання «Укрдержліспроект», являючись відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 1726 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, невчасно 04.10.2018 повідомив про суттєві зміни у майновому стані, які виникли 19.06.2018 у зв'язку з отриманням доходу від продажу земельної ділянки в сумі 89 989,00 грн., що перевищує 50 пожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1726 КУпАП
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата закінчення десятиденного строку з моменту придбання майна отримання ОСОБА_2 доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, тобто 00 год. 00 хв. 30.06.2018.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, є дата зібрання усіх матеріалів перевірки та подання рапорту про виявлення всіх необхідних ознак складу правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного корупцією, є місце роботи ОСОБА_2, а саме приміщення ВО «Укрдержліспроект», що розташоване за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 22-24, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виник у останнього у зв'язку із його перебуванням на посаді заступника начальника виробничо-технологічного відділу.
Суд зазначає, що згідно ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає у разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно із ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (відповідно до вимог діючої на даний час редакції ст. 52 Закону), зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 р. «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088) ОСОБА_2 відноситься до суб'єктів декларування повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.
Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), передбачено, що суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми, яке затверджено рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, від 04.11.1950 року, кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Разом з тим, вирішуючи питання про можливість накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення суд прийшов до висновку, що датою виявлення адміністративного правопорушення у цій справі є момент отримання уповноваженою особою Департаменту захисту економіки Національної поліції України достатніх відомостей для встановлення ознак правопорушення, така подія згідно відбулась 15 січня 2019 (а.с. 12).
Таким чином, станом на час розгляду справи та ухвалення судового рішення з дати виявлення правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП (якою є 15.01.2019) строк накладення адміністративного стягнення, визначений частиною 3 статті 38 КУпАП не закінчився.
Провина ОСОБА_2 підтверджується наявними документами в матеріалах справи, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 534 від 15.01.2019, рапортом оперуповноважений МРВ № 3 (м.Ірпінь) УЗЕ в Київській області ДЗЕ Національної поліції України майор поліції ОСОБА_4 та іншими матеріалами справи.
У зв'язку з чим, враховуючи характер скоєного ОСОБА_2 правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суд приходить до висновку, що йому необхідно призначити покарання у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що буде необхідним і достатнім, з метою виховання особи в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 9, 38, 172-6, 247, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-
постановив:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок, які необхідно сплатити в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 судовий збір в сумі 384,20 грн. на користь держави.
Постанову суду у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити до Ірпінського відділу Києво - Святошинської місцевої прокуратури Київської області для виконання вимог ч. 7 ст. 285 КУпАП.
У відповідність до ч.2 ст.294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя: Л.П. Саранюк