Справа № 654/4246/18
Провадження № 3/654/53/2019
06.02.2019 м. Гола Пристань
Голопристанський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого суддіОСОБА_1,
прокурора особи, яка притягається до адміністративної відповідальностіОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки національної поліції України відносно:
ОСОБА_3, 28.04.1990 р. н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на теперішній час - не працюючої, -
До суду від Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №261/2018 від 14.11.2018 р. вбачається, що ОСОБА_3, будучи суб'єктом декларування (працювала на посаді державного соціального інспектора сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення та охорони здоров'я Голопристанської РДА, з 03.04.2017, було присвоєно 9 ранг державного службовця в межах «В» категорії посад державної служби), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Також, з протоколу про адміністративне правопорушення №262/2018 від 14.11.2018 р. вбачається, що ОСОБА_3, будучи суб'єктом декларування (працювала на посаді державного соціального інспектора сектору державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення та охорони здоров'я Голопристанської РДА, з 03.04.2017, було присвоєно 9 ранг державного службовця в межах «В» категорії посад державної служби), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, за 2017 рік, яка припинила діяльність 30.06.2017, чим порушила ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_3 визнала свою вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Прокурор підтвердив обставини викладені в протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_3 ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Ст. 1 вказаного Закону визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягаючи на права і свободи, честь, гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1 підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
Обізнаність ОСОБА_3 про необхідність подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством підтверджується поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (а. с. 23-25).
Частиною 1 ст. 1726 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні встановлено, що вина порушника підтверджується зібраними по справі документами, які містяться в матеріалах справи, поясненнями свідків.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що в діях ОСОБА_3 присутній склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Обираючи порушнику вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують або обтяжують покарання.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що стягнення повинно бути обрано у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 401 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у розмірі встановленому законом. Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 23, 27, 33, 36, 1726, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -
Притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_3, 28.04.1990 р. н., РНОКПП НОМЕР_1, наклавши на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3, 28.04.1990 р. н., РНОКПП НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду, через Голопристанський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя ОСОБА_1