24.01.2019 Справа № 363/755/17
24 січня 2019 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1,
при секретарі Гавриленко Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до СТ «Глядин», третя особа: Вишгородська районна державна адміністрація Київської області, ОСОБА_5, про визнання недійсними списків членів СТ «Глядин» та зобов'язання СТ «Глядин» провести інвентаризацію земель,
встановив:
Позивачі звернулися до Вишгородського районного суду Київської області з цим позовом, у якому порушують питання про визнання недійсними списків громадян, яким відповідно до розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року, № 709 від 25.12.2003 року, передано у власність земельні ділянки на території Лебедівської сільської ради. Крім того у позові порушується питання про зобов'язання садового товариства «Глядин» провести інвентаризацію земель, які були надані під розширення садового товариства на території Лебедівської сільської ради Вишгородського району Київської області.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вказаними розпорядженнями Вишгородської РДА передано у власність земельні ділянки, особам, які не є членами садового товариства «Глядин», а тому вказані особи отримали у власність земельні ділянки незаконно.
Відповідач подав до суду заяву про визнання позову.
Представник третьої особи проти позову заперечив. Подав заперечення на позов, у якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки не існує предмету оскарження, а саме списків, складених головою садового товариства «Глядин» для безоплатного отримання земельних ділянок, які подавалися до Вишгородської РДА і які нібито стали підставою для видання розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року та № 709 від 25.12.2003 року. Доводи позивачів про те, що земельні ділянки відведені Вишгородською РДА із земель державної власності садовому товариству «Глядин», на вимогах закону не ґрунтується, оскільки на момент видачі розпоряджень право безоплатного набуття у власність земельних ділянок для ведення індивідуального або колективного садівництва із земель державної і комунальної власності земельних ділянок належить лише фізичним особам - громадянам України. Інвентеризація земельних ділянок може проводитись землевласниками або землекористувачами і виключно на підставі рішень органів державної влади та місцевого самоврядування. Крім того представник третьої особи наполіг, що у позивачів відсутнє порушене право, яке не підлягає захисту, оскільки останніми не надано суду доказів про порушення їхніх прав внаслідок передачі 212 громадянам земельних ділянок у власність.
07.08.2017 року в судовому засіданні за клопотанням представника ОСОБА_5, відповідно до вимог ст.ст. 35-36 ЦПК України, залучено до розгляду справи третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Клопотання обґрунтовано тим, що позивачі звернулися з цим позовом з метою подальшого скасування розпоряджень Вишгородської РДА № 721 від 26.12.2003 року та № 450 від 20.07.2004 року, внаслідок чого можуть бути порушені його права, оскільки він придбав деякі земельні ділянки у осіб, які отримали їх згідно даних розпоряджень і на теперішній час є власником цих земельних ділянок.
Позивачі, будучи повідомленими про розгляд справи, до суду не прибули, подали заяви про розгляд справи за їх відсутності, позов підтримали в повному обсязі та наполягали на його задоволенні з викладених у ньому підстав.
Відповідач подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Треті особи, будучи повідомленими про розгляд справи, до суду не прибули, про причини своєї неявки суд не повідомили.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
10 липня 2003 року Вишгородською районною державною адміністрацією, за результатами розгляду подання Вишгородського районного відділу земельних ресурсів та матеріалів технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, керуючись ст. ст. 17, 35, 118, 121, п. 12 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» винесено розпорядження № 348. Вказаним розпорядженням, затверджено матеріали технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на землю громадянам, розроблені державним підприємством «Вишгородський районний центр державного земельного кадастру» та передано безкоштовно у приватну власність земельні ділянки громадянам та членам садівницьких товариств, для ведення садівництва, згідно з додатками 1-8.
У додатку № 3 до вказаного розпорядження міститься список членів садівницького товариства «Глядин» із 92 осіб (3 черга діл. № 5) на території Лебедівської сільської ради, яким передаються земельні ділянки в приватну власність. Список складений керівником апарату адміністрації.
08 серпня 2003 року Вишгородською районною державною адміністрацією, за результатами розгляду, подання Вишгородського районного відділу земельних ресурсів та матеріалів технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, керуючись ст. ст. 17, 35, 118, 121, п. 12 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» винесено розпорядження № 412. Вказаним розпорядженням, затверджено матеріали технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на землю членам садівницького товариства «Глядин», розроблені державним підприємством «Вишгородський районний центр державного земельного кадастру» та передано безкоштовно у приватну власність земельні ділянки, громадянам та членам садівницького товариства «Глядин», для ведення садівництва згідно з додатками 1-2.
У додатку № 1 до вказаного розпорядження міститься список членів садівницького товариства «Глядин» із 12 осіб (3 черга діл. № 4), яким передаються земельні ділянки в приватну власність. Список складений керівником апарату адміністрації.
Крім того, у додатку № 2 до вказаного розпорядження міститься список членів садівницького товариства «Глядин» із 43 осіб (3 черга діл. № 1), яким передаються земельні ділянки в приватну власність. Список складений керівником апарату адміністрації.
28 серпня 2003 року Вишгородською районною державною адміністрацією, за результатами розгляду, подання Вишгородського районного відділу земельних ресурсів та матеріалів технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, керуючись ст. ст. 17, 35, 118, 121, п. 12 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» винесено розпорядження № 451. Вказаним розпорядженням, затверджено матеріали технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на землю членам садівницького товариства «Глядин», розроблені державним підприємством «Вишгородський районний центр державного земельного кадастру» та передано безкоштовно у приватну власність земельні ділянки, громадянам та членам садівницького товариства «Глядин», для ведення садівництва згідно з додатками 1-3.
У додатку № 2 до вказаного розпорядження міститься список членів садівницького товариства «Глядин» із 27 осіб (3 черга діл. № 2), яким передаються земельні ділянки в приватну власність. Список складений керівником апарату адміністрації.
У додатку № 3 до вказаного розпорядження міститься список членів садівницького товариства «Глядин» із 15 осіб (3 черга діл. № 3), яким передаються земельні ділянки в приватну власність. Список складений керівником апарату адміністрації.
25 грудня 2003 року Вишгородською районною державною адміністрацією, за результатами розгляду, подання Вишгородського районного відділу земельних ресурсів та матеріалів технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, керуючись ст. ст. 17, 35, 118, 121, п. 12 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» винесено розпорядження № 709. Вказаним розпорядженням, затверджено матеріали технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на земельні ділянки членам садівницьких товариств, розроблені державним підприємством «Вишгородський районний центр державного земельного кадастру» та передано безкоштовно у приватну власність земельні ділянки членам садівницьких товариств згідно зі списками, що додаються (додатки 1-21).
У додатку № 20 до вказаного розпорядження міститься список членів садівницького товариства «Глядин» із 23 осіб (3 черга діл. № 1) на території Лебедівської сільської ради, яким передаються земельні ділянки в приватну власність. Список складений керівником апарату адміністрації.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» (чинний на час видання розпоряджень Вишгородської РДА), на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.
Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
Згідно п. а ч. 1 ст. 17 Земельного кодексу України (чинний на час видання розпоряджень) до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах визначених цим кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Земельного кодексу України (чинний на час видання розпоряджень), громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або
органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до п. в ч. 3 ст. 116 Земельного кодексу України (чинний на час видання розпоряджень), безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Згідно ч. 6, 7, 8, 9, 10 ст. 118 Земельного кодексу України (чинний на час видання розпоряджень), громадяни зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд
(присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської,
селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.
Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність
надає дозвіл на розробку проекту її відведення.
Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури та подається на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
За таких умов, доводи позивачів про право на безоплатне отримання у приватну власність земельної ділянки для ведення садівництва, виключно членів садового товариства, на вимогах закону не ґрунтується, оскільки згідно норм Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації», у редакціях, які діяли на момент видачі розпоряджень, розпорядником земель державної власності є місцеві державні адміністрації, у даному випадку Вишгородська районна державна адміністрація, а право на безплатне отримання земельної ділянки у власність для ведення індивідуального або колективного садівництва мають виключно громадяни України.
Сам лише факт, погодження 24.07.2003 року планувальною радою при відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Вишгородської РДА, проекту відведення земельної ділянки під розширення садівницького товариства «Глядин», не дає права голові садівницького товариства на розпорядження вказаною земельною ділянкою та передачі її у власність чи користування членам садового товариства.
Посилання позивачів про передачу у приватну власність особам земельних ділянок на підставі списків членів садового товариства «Глядин», які нібито склав голова садового товариства ОСОБА_6 та подав до Вишгородської РДА в суді не доведено, оскільки розпорядження Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року, № 709 від 25.12.2003 року, винесено за результатами розгляду подання Вишгородського районного відділу земельних ресурсів та матеріалів технічних документацій по складанню державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, а не за результатами розгляду списків членів садового товариства «Глядин».
При цьому, представник Вишгородська РДА у своєму запереченні на позов ствердив, що головою садового товариства ОСОБА_6 не подавалися до районної адміністрації списки членів садового товариства «Глядин» на підставі яких, зі слів позивачів, винесено розпорядження про передачу земельних ділянок у власність.
Розпорядження місцевих державних адміністрацій, про передачу земельних ділянок у приватну власність, апріорі не може бути винесено за результатами розгляду списків членів садового товариства, оскільки передача земельних ділянок у приватну власність передбачає низку послідовних дій, визначених у ст. 118 ЦПК України за результатами виконання яких, особі передається земельна ділянка у власність.
Додатки до зазначених розпоряджень Вишгородської РДА дійсно містять списки членів садівницького товариства «Глядин», яким передавалися земельні ділянки в приватну власність, однак ці списки складені керівником апарату адміністрації, а не головою садового товариства «Глядин» ОСОБА_6
Разом з тим, додатки у вигляді списків членів садового товариства «Глядин» є похідними від розпоряджень, і є його невід'ємною частиною, які самостійними документами не вважаються, оскільки, без самих розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року, № 709 від 25.12.2003 року, існувати не можуть.
Розпорядження Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року, № 709 від 25.12.2003 року в установленому законом порядку не скасовані, а тому є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
Визнання списків недійсними, без скасування в установленому законом порядку, самих розпоряджень Вишгородської РДА, як нормативно-правових актів індивідуальної дії, Законом не передбачено і з правової точки зору місце мати не може.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Позивачами не надано суду належних, достатніх та допустимих доказів, того, що зазначені розпорядження винесено Вишгородською РДА на підставі списків складених головою садового товариства «Глядин» ОСОБА_6
Доводи позивачів в цій справі ґрунтуються на самому лише твердженні щодо існування складених головою ОСОБА_6 списків членів садового товариства «Глядин», яким у власність передано земельні ділянки з посиланням на окремі процесуальні документи у кримінальному провадженні.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
За змістом вимог ст. 62 Конституції України в Україні діє презумпція невинуватості, коли особа вважається невинуватою у вчиненні будь-якого правопорушення, доки її вину не буде доведено в установленому Законом порядку.
Разом з тим, згідно ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За таких умов, суд не приймає до уваги окремі процесуальні документи складені у кримінальному провадженні № 12013100150001546, на які у позовній заяві посилаються позивачі.
Крім того доводи позову щодо неналежного розслідування кримінального провадження № 12013100150001546, необхідність встановлення потерпілих й отримання земельних ділянок певними особами шахрайським шляхом про порушення цивільних прав позивачів у цій справі не свідчить, підставою для задоволення позову згідно вимог Земельного кодексу України та Цивільного кодексу України бути не може. Такі доводи позивачів суд відкидає як неспроможні.
Саме по собі розслідування згаданого кримінального провадження не є підтвердженням порушенням цивільних прав позивачів.
Порушення, невизнання або оспорювання суб'єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту (ч. 1 ст. 3 ЦПК України , в редакції чинній на момент звернення до суду з позовом).
За змістом ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, а межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені у ст. 16 ЦК України.
Способами захисту цивільних прав та інтересів, в розумінні вимог ч. 2 ст. 16 ЦК України, можуть бути визнання права та визнання правочину недійсним.
Нормами цивільного законодавства передбачений спосіб захисту цивільних прав та інтересів, зокрема і шляхом визнання правочину недійсним, правові засади для застосування якого врегульовані приписами статтей 215-236 ЦК України.
Правочином є правомірна, тобто не заборонена законом, вольова дія суб'єкта цивільних правовідносин, що спрямована на встановлення, зміну чи припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Згідно ч. 1 ст. 21 ЦК України, суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Тобто, відповідно до вищезазначених норм ЦК України, недійсним (незаконним) можна визнати лише розпорядження, як правочин, і така вимога може бути заявлена однією із сторін, так і іншою заінтересованою особою, права та законні інтереси якої порушено вчиненням правочину. Отже підстав для визнання недійсними додатків до розпорядження, у виді списків членів садового товариства «Глядин», судом не встановлено.
Разом з тим, позивачами в суді не доведено факту порушення їх прав, які б підлягали захистові в цій справі.
Таким чином, оскаржувані списки членів садового товариства «Глядин» яким передано у власність земельні ділянки, не мають самостійного значення і сили правочину, оскільки їх видання не встановлює, не змінює і не припиняє цивільних прав та обов'язків, а є лише невід'ємними додатками до розпоряджень, та не можуть порушувати права позивачів.
Відтак, підстав для визнання недійсними списків громадян, яким відповідно до розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року, № 709 від 25.12.2003 року, передано у власність земельні ділянки на території Лебедівської сільської ради у суду немає.
Разом з тим, проведення інвентаризації земель регламентовано Законом України «Про землеустрій», а також Порядком проведення інвентаризації земель, який затверджено постановою Кабінету міністрів України № 51 від 23.05.2012 року.
Так, згідно ч. 1 ст. 26 Закону України «Про землеустрій», замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі.
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про землеустрій», інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Згідно п. 8, 9, 10 Порядку проведення інвентаризації земель, підставою для проведення інвентаризації земель є рішення відповідного органу виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт, договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою, судові рішення.
Замовниками технічної документації можуть бути органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим чи органи місцевого самоврядування, землевласники та землекористувачі (далі - замовники).
Розробниками технічної документації (далі - виконавець) є:
-юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;
-фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками,
Для проведення інвентаризації земель замовник укладає з виконавцем договір про розроблення технічної документації, в якому відображаються вартість і строк виконання робіт із землеустрою, що не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору.
В позові необґрунтовано необхідність захисту прав позивачів, шляхом спонукання СТ «Глядин» проведення інвентаризації земель, що передані у власність громадянам відповідно до розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації № 348 від 10.07.2003 року, № 412 від 08 серпня 2003 року, № 451 від 28.08.2003 року, № 709 від 25.12.2003 року.
Крім того, з вимог Порядку проведення інвентаризації земель вбачається, що розробником технічної документації можуть бути виключно фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням до яких висуваються певні вимоги.
За таких умов, суд не вбачає підстав для задоволення позову і зобов'язання садового товариства «Глядин» провести інвентаризацію земель, що були надані під розширення садового товариства на території Лебедівської сільської ради Вишгородського району Київської області, оскільки вони суперечать вимогам зазначених вище норм права і може бути безпідставним втручання у внутрішню самоврядну діяльність СТ «Глядин» та діяльність уповноважених державних органів у сфері землеустрою.
За таких обставин доводи і обґрунтування заявленого в цій справі позову свого підтвердження в суді не знайшли і спростовуються наведеним вище.
Порушених прав позивачів, які б підлягали захисту в цій справі, судом не встановлено, а позов про це є необґрунтованим і безпідставним, а тому в його задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись статтями 259, 265, 268 ЦПК України,
вирішив:
в задоволенні позову відмовити.
Повне судове рішення складено 4 лютого 2019 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складання повного рішення шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Вишгородський районний суд Київської області.
Позивач: ОСОБА_2 (проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1).
Позивач: ОСОБА_3 (проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2).
Позивач: ОСОБА_4 (проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3).
Відповідач: садівницьке товариство «Глядин» (адреса для листування: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код юридичної особи 26191173).
Третя особа: Вишгородська районна державна адміністрація (юридична адреса: Київська область, м. Вишгород, пл.. Шевченка, 1).
Третя особа: ОСОБА_5 (проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4).
Суддя