Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/2144/18
Провадження № 3/674/93/19
06 лютого 2019 року
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шклярук В.М., розглянувши матеріали Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2
вул.Шевченка,4,Дунаєвецького району
Хмельницької області, не працюючого,
за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
06.02.2019 року до Дунаєвецького районного суду Хмельницької області надійшов для розгляду адміністративний матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 є боржником зі сплати аліментів згідно виконавчого листа № 2-4 від 07.08.2002 року і починаючи з 15.08.2002 року по 29.11.2018 року, не сплачував аліменти на утримання сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує заборгованість за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до виконання у розмірі 61992,58 грн.
Дослідивши адміністративний матеріал, приходжу до висновку, що він підлягає поверненню до Дунаєвецького РВ ДВС ГТУЮ у Хмельницькій області на доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак ці вимоги закону в протоколі про адміністративне правопорушення не виконані.
Так, в протоколі не конкретизовано об'єктивну сторону складу вказаного адміністративного правопорушення, а саме у формулюванні обвинувачення у вчиненні правопорушення не зазначено відомостей щодо потерпілого, тобто не вказано на чию користь не сплачував аліменти ОСОБА_1
Крім того, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 183-1 КУпАП, диспозиція якої передбачає три частини порушення виконання батьками передбачених законодавством обов'язків по утриманню неповнолітніх дітей, а саме несплата аліментів.
В порушенні вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено необхідну частину ст.183-1 КУпАП, яка передбачає відповідальність за вказане правопорушення, адже Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" від 03.07.2018 року, який набрав чинності 28.08.2018 року, було внесено зміни до ст. 183-1 КУпАП, зокрема її було викладено в новій редакції та розділено статтю на частини.
За змістом ст.278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року №11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суддя позбавлений можливості всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, в зв'язку з чим вважає за необхідне повернути матеріали про адміністративне правопорушення до Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області для додаткового оформлення.
Керуючись ст.ст.183-1, 252, 254, 255, 256, 284, 290, 294 КУпАП, суддя, -
Повернути адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Голова Дунаєвецького районного суду ОСОБА_3