Справа № 491/118/19
06 лютого 2019 року м.Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС в Одеській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, паспорт серії КМ №376977, виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 15 березня 2006 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, працюючої на посаді головного бухгалтера Держаного підприємства «Ананьївське лісове господарство», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, згідно протоколу про адміністративне правопорушення протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,-
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що представниками ГУ ДФС України в Одеській області здійснювалася планова виїзна документальна перевірка діяльності Державного підприємства «Ананьївське лісове господарство» (код ЄДРПОУ - 32037838), розташованого за адресою: Одеська обл., Ананьївський р-н, м.Ананьїв, Перший комплекс будівель і споруд №2, за результатами якої складено акт від 8 листопада 2018 року №2344/15-32-14-13/32037838.
В ході проведення вказаної перевірки встановлено, що посадова особа: ОСОБА_2, головний бухгалтер Державного підприємства «Ананьївське лісове господарство» вчинила правопорушення: порушення ведення податкового та бухгалтерського обліку, в результаті чого складено акт від 8 листопада 2018 року №2344/15-32-14-13/32037838 та встановлено порушення - п.44.1 , п.44.2 статті 44, пп.134.1.1 пункту 134.1 статті 134, п.135,1. ст.135 Податкового Кодексу України, із змінами і доповненнями, п.5, п.7, п.8, п.21 П(с) БО 15 «Доходи», п.7 ст.8, п.1, п.5, п.8 ст.9 Закону України від 16 липня 1999 року №996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», із змінами і доповненнями, пп.2.1 пп.2.2 п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88, п.5, п.6, п.17, п.18 Положення стандарту бухгалтерського обліку №16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318, абз. «а» п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, абз. «г» п.198.5 ст.198, пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.198.6 ст.198, пп.256.11.1 п.256.11 ст.256, пп.257.3.5 п.257.3 ст.257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ.
За вказаним фактом головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників податків Подільського управління Управління аудиту ГУ ДФС в Одеській області складено відносно ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення від 22 січня 2019 року №2/11/15-32-14-13 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Так, при підготовці до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що матеріали оформлено не належним чином.
Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення, в порушення вимог ч.ч.2, 3 ст.256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення не підписаний особою, яка притягується до адміністративної відповідальності та не містить відомостей про відмову зазначеної особи від підписання протоколу.
Крім того, в порушення ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Також, в порушення вимог ч.4 ст.256 КУпАП протокол не містить відомостей про роз'яснення ОСОБА_2 її прав і обов'язків, передбачених статтею 268 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення містить посилання на акт про неявку від 16 січня 2019 року №47/15-32-14-13/32037838.
З зазначеного акту вбачається, що службовими особами було здійснено виклик, шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення, ОСОБА_2 на 16 січня 2019 року для складення відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення, проте у зазначену дату ОСОБА_2 до ГУ ДФС не з'явилася, у зв'язку з чим протокол складено за її відсутності.
При цьому, матеріали справи не містять жодного доказу, який би підтверджував викладені у акт про неявку від 16 січня 2019 року №47/15-32-14-13/32037838 відомості про здійснення виклику ОСОБА_2 та отримання нею зазначеного виклику.
Частиною 2 статті 254 КУпАП передбачено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Проте, в матеріалах справи відсутнє будь-яке підтвердження вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2
Крім того, вбачається явна невідповідність між зазначенням по батькові ОСОБА_2 у протоколі про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалах.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що його складено відносно «Кулікової Ірини В'ячеславівни».
При цьому, з копії паспорту ОСОБА_2 та інших матеріалів доданих до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що по батькові особи, яка притягується до адміністративної відповідальності «Вячеславівна».
При таких обставинах суд не має можливості розглянути дані матеріали та винести відповідне рішення, а тому є всі підстави для повернення даного протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 163-1, 256, 268, 278 КпАП України,
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, паспорт серії КМ №376977, виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 15 березня 2006 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, працюючої на посаді головного бухгалтера Держаного підприємства «Ананьївське лісове господарство», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС в Одеській області Державної фіскальної служби України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_4