Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
з питання прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі
06 лютого 2019 р. Справа № 520/989/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Білова О.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду позову Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45,м. Харків,61068, код ЄДРПОУ40270358) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (просп. Архітектора Альошина, буд. 37,м. Харків,61075, код ЄДРПОУ40913121) , Харківської обласної ради (вул. Сумська, буд. 64,м.Харків,61200, код ЄДРПОУ24283333) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернулася позивач, Громадська організація "Харківський антикорупційний центр" , з адміністративним позовом до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" , Харківської обласної ради , в якому просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства Харківської обласної ради «Фармація» (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківської обласної ради (код ЄДРПОУ 24283333) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради «Фармація», інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;
- аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
- статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
- біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);
- біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;
- річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
- структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
- рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
- опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
- відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
- інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.
2. Зобов'язати Комунальне підприємство Харківської обласної ради «Фармація» (код ЄДРПОУ 40913121) та Харківську обласну раду (код ЄДРПОУ 24283333) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua/ua/), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємством Харківської обласної ради «Фармація», інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:
- квартальну, річну фінансову звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;
- аудиторські висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
- статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
- біографічну довідку (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);
- біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;
- річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
- структури, принципи формування і розміри винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
- рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
- опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
- відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
- інформацію про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.
Спір виник з публічно-правових відносин та згідно зі статтею 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів і має розглядатись в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до статті 20 КАС України справа підсудна Харківському окружному адміністративному суду.
Подана позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, суспільний інтерес, який може становити розгляд справи та думку позивача щодо необхідності розгляду справи за правилами загального позовного провадження, суд вважає за доцільне розглянути зазначену справу в порядку загального позовного провадження.
Керуючись положеннями ст. ст. 9, 12, 160, 161, 171, 172, 241, 243, 248, 257 КАС України, суд, -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити загальне позовне провадження в адміністративній справі за позовом Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45,м. Харків,61068, код ЄДРПОУ40270358) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "ФАРМАЦІЯ" (просп. Архітектора Альошина, буд. 37,м. Харків,61075, код ЄДРПОУ40913121) , Харківської обласної ради (вул. Сумська, буд. 64,м.Харків,61200, код ЄДРПОУ24283333) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Призначити розгляд адміністративної справи у підготовчому судовому засіданні 04 березня 2019 року о 14:30 у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 3 "Б-6", каб. 18.
Роз'яснити відповідачу його право подати до суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази - у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, дотримуючись, вимог ст. 162 КАС України.
Роз'яснити позивачу його право подати відповідь на відзив - у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позов, у разі його подання відповідачем, дотримуючись, вимог ст. 163 КАС України.
Роз'яснити відповідачу його право подати заперечення, дотримуючись вимог ст. 164 КАС України - у п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив на позов, у разі його подання позивачем.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права та обов'язки, визначені статтями 44, 45, 47, 131 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Адміністративна справа розглядається суддею одноособово відповідно до статті 32 Кодексу адміністративного судочинства України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі знаходиться за посиланням: http://court.gov.ua/sud2070/.
Ухвала в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Білова О.В.