Постанова від 17.03.2010 по справі 2а-285/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2010 року справа № 2а-285/10/2370

м. Черкаси

17 год. 15 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Холода Р.В.,

при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1 за довіреністю,

відповідач - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

01 лютого 2010 року державна податкова інспекція у місті Черкаси звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, в якій просить стягнути за рахунок активів штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1785 грн. 00 коп.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.

Відповідач у судове засідання не з'явився, свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день та час судового засідання повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 15.02.2010 р. № 594-24 зареєстрований виконавчим комітетом Черкаської міської ради 24.09.1996 р.

Відповідач узятий на облік 24.09.1996 р. за № 2280 в ДПІ у м. Черкаси, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 22.01.2010 р. № 92/29-040.

Згідно із ст.15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Головою ДПА в Черкаській області 31.03.2003 р. затверджений план проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на квітень 2009 р., де за номером 47 вказана перевірка магазину ОСОБА_2 за адресою: м. Черкаси, вул.Пацаєва, 7.

14 квітня 2009 року заступником голови ДПА в Черкаській області ОСОБА_3 видані направлення № 003384 та № 7123-0, якими доручалось інспекторам податкової служби ДПА в Черкаській області ОСОБА_4 та ОСОБА_5 14.04.2009 р. провести планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.

На підставі зазначених документів 14 квітня 2009 року о 14 год. 31 хв. вищезазначеними посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності продавця ОСОБА_6 проведено планову перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 14.04.2009 р. № 000743. Продавець ОСОБА_6 підписала акт перевірки, один примірник акта отримала та зазначила, що зауважень до перевіряючих немає.

Проведеною перевіркою встановлено, що в магазині «Орбіта» м. Черкаси, вул. Пацаєва, 7, де здійснює діяльність приватний підприємець ОСОБА_2 встановлено факт реалізації товару, а саме: 2 пакети вина «Мускатне» по ціні 12 грн. 35 коп. за пакет, 1 пачки цигарок «Бонд» по ціні 3 грн. 75 коп., на загальну суму 28 грн. 45 коп. Продавець отримала готівку, видала товар та здачу, провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій, роздрукувала та видала відповідний розрахунковий документ (чек), за яким встановлено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій з порушенням режиму попереднього програмування товарів, а саме: 2 пакети вина «Мускатне» проведено через реєстратор розрахункових операцій як Сандора Ізабелла.

Також перевіркою встановлено, що здійснюється торгівля алкогольними напоями без наявності на пакетах акцизних марок. Так, фактично було придбано 1 пакет вина «Мускатне» по ціні 12 грн. 35 коп., спирт 9-12% та знаходиться в реалізації 1 пакет вина «Мускатне» 9-12%, на яких відсутня марка акцизного збору.

Таким чином, порушено п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, п. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-BP та ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.1995 р. № 329/95-ВР.

По факту порушень продавець ОСОБА_6 надала пояснення, де вказала, що 14.04.2009 р. продала пакет вина «Мускатне» по ціні 12 грн. 35 коп., та не звернула уваги, що на ній відсутня марка акцизного збору. Також в реалізації знаходиться вино «Мускатне» без наявності акцизної марки.

Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; (п. 6 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»). Згідно з ч. 2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам.

Абзац 3 частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зазначає, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до абзаців 11, 13 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень; зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі зазначених норм вищезазначених статей Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», державною податковою інспекцією у місті Черкаси прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 43 від 24.04.2009 р., яким визначено фінансову санкцію в сумі 1700 грн. 00 коп. Вказане рішення отримано відповідачем особисто 15.05.2009 р.

У зв'язку з порушенням вищезазанчених норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», державною податковою інспекцією у місті Черкаси прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 24.04.2009 р., яким визначено штрафну (фінансову) санкцію в сумі 85 грн. 00 коп. Вказане рішення отримано відповідачем особисто 15.05.2009 р.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Доказів про сплату суми штрафних (фінансових) санкцій відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути активи з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (18030, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код 34503595) в рахунок погашення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1785 (одна тисяча сімсот вісімдесят п'ять) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.В. Холод

Повний текст постанови виготовлений 18 березня 2010 року