Постанова від 23.03.2010 по справі 2а-257/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 року справа № 2а-257/10/2370

м. Черкаси

12 год. 45 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Холода Р.В.,

при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.

за участю:

прокурора - Максимової В.В. за посвідченням,

представника позивача - ОСОБА_1 за довіреністю,

відповідач - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Корсунь-Шевченківського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

29 січня 2010 року прокурор Корсунь-Шевченківського району Черкаської області звернувся з позовом до Черкаського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Корсунь-Шевченківському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути штрафні (фінансові) санкції в розмірі 6264 грн. 75 коп.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити позов повністю.

Відповідач у судове засідання не з'явився, свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день та час судового засідання повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення прокурора, представника позивача та дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи, зареєстрований Корсунь-Шевченківською райдержадміністрацією 6 вересня 2001 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 1267, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Відповідач узятий на облік в органах державної податкової служби 08.11.2001 р. за №3074 та перебуває на обліку в ДПІ у Корсунь-Шевченківському районі, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 15.01.2010 р. № 254.

Згідно із ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Головою ДПА в Черкаській області 30.09.2009 р. затверджений план проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на жовтень 2009 р., де за номером 140 вказана перевірка кіоску ОСОБА_2 за адресою: м. Корсунь-Шевченківський, вул. Шевченка, 34.

20 жовтня 2009 року заступником голови ДПА в Черкаській області ОСОБА_3 видані направлення № 007878 та № 007890, якими доручалось інспекторам податкової служби ДПА в Черкаській області ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з 20.10.2009 р. по 30.10.2009 р. провести планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.

На підставі зазначених документів 20 жовтня 2010 року об 11 год. 04 хв. вищезазначеними посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності продавця ОСОБА_6 проведено планову перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 20.10.2009 р. № 001979. Продавець ОСОБА_6 підписала акт перевірки та зазначила, що зауважень до перевіряючих немає.

Проведеною перевіркою кіоску, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 та знаходиться за адресою: м. Корсунь-Шевченківський, вул. Шевченка, 34 встановлено факт реалізації товару на загальну суму 24 грн. 50 коп., а саме: двох пачок цигарок «Кент» вартістю 9 грн. 50 коп. за пачку, однієї упаковки жувальних гумок «Екліпс» по ціні 3 грн. 00 коп., однієї ручки вартістю на суму 2 грн. 50 коп. Продавець отримала готівку номіналом 100 грн., кошти поклала до коробки під прилавком, звідки провела розрахунок, видала товар, але не провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ (чек).

Проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків. Фактично на час перевірки рахується 1313 грн. 50 коп. Відповідно денному звіту реєстратора розрахункових операцій повинно рахуватись 60 грн. 55 коп. Встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що склала 1252 грн. 95 коп., з урахуванням суми придбаних товарів. Інші кошти до перерахунку не включались.

Таким чином, порушено пункти 1, 2, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

Невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків підтверджується довідкою, складеною ОСОБА_6, описом наявних готівкових коштів, складеного працівниками ДПА в Черкаській області, з якого вбачається, що фактично на час перевірки рахується 1313 грн. 50 коп., а відповідно денному звіту реєстратора на місці проведення розрахунків повинно рахуватись 60 грн. 55 коп., денним Х звітом та поясненням ОСОБА_6

Відповідно до пунктів 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Стаття 22 вказаного Закону зазначає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підставі зазначених норм вищезазначених статей Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», державною податковою інспекцією у Корсунь-Шевченківському районі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 26.10.2009 р., яким визначено штрафну (фінансову) санкцію в сумі 6264 грн. 75 коп.

Вказане рішення отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 26.10.2009 р., про що свідчить його підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 26.10.2009 р. та оскаржувалось відповідачем в адміністративному порядку до Державної податкової адміністрації в Черкаській області. За результати оскарження винесено рішення від 13.11.2009 р. № 25209/25-010, яким залишено скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 без задоволення.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Доказів про сплату суми штрафних (фінансових) санкцій відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (19400, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області (19400, Черкаська область, м.Корсунь-Шевченківський, вул. Ювілейна, буд.30) заборгованість по сплаті штрафних санкцій в сумі 6264 (шість тисяч двісті шістдесят чотири) грн. 75 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.В. Холод

Повний текст постанови виготовлений 24 березня 2010 року