Єдиний унікальний номер судової справи: 225/654/19
Номер провадження: 3/225/305/2019
05 лютого 2019 року м. Торецьк
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Ткач Г.В., розглянув матеріал, що надійшов з Торецького відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Горлівка Донецької області, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2,
за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якій роз'яснені права відповідно до ст.ст.10, 63 Конституції України та ст.268 КУпАП -
24.01.2019 року ОСОБА_1, знаходячись за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_3, повторно протягом року, з часу притягнення до адміністративної відповідальності, не виконала батьківськи обов'язки у відношенні своїх неповнолітніх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_8, а саме: не створила належних умов проживання дітей (квартира знаходиться в антисанітарному стані, в ній відсутнє опалення, електрика, продукти харчування), чим порушила ст.12 Закону України «Про охорону дитинства».
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вину в інкримінованому правопорушенні визнала повністю. Підтвердила обставини, вказані в протоколі про адміністративне правопорушення. Каялася, просила суд суворо не наказувати. Вказала, що на даний час умови проживання дітей поліпшені.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП доведена належними доказами, дослідженими в судовому засіданні: зокрема, крім пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 30.01.2019 року серії ГП №220287, постановою суду від 13.11.2018 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП, актом відвідування родини від 24.01.2019, іншими письмовими матеріалами справи.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При визначенні виду та міри стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь провини ОСОБА_1, її майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а саме, що вона вину визнає повністю, що є обставиною, що пом'якшує відповідальність, є тимчасово переміщеною особою, протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП, та вважає, що слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах, передбачених санкцією ч. 2 ст. 184 КУпАП, так як, на думку суду, це буде достатня і необхідна міра стягнення для виправлення правопорушника та запобігання вчинення нею нових правопорушень.
Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Враховуючи майновий стан ОСОБА_1, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, самостійно виховує трьох неповнолітніх дітей, суд вважає можливим звільнити її від сплати судового збору.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 дітей виховує сама, крім того, є тимчасово переміщеною особою, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне звільнити останнью від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, ч.2 ст.184, ст.ст. 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
На підставі ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного суду через Дзержинський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: