490/8792/18 03.12.2018
нп 3/490/3853/2018
Справа № 490/8792/18
Іменем України
03 грудня 2018 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Гречана С.І., за участю представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності, адвоката ОСОБА_1, розглянувши справу про притягнення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючою директором ТОВ "СВ-СМОК", номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Як вбачається з протоколу серії АА №651483 від 03.10.2018 про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2, будучи директором ТОВ "СВ-СМОК", вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, тобто здійснювала ведення з порушенням обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, будучи належним чином повідомленою про час і місце розгляду справи, до суду не з'явилася, не повідомивши про причини своєї неявки.
Адвокат ОСОБА_1 просила суд справу закритиу зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановляється в конкретній справі. У них, зокрема, необхідно викласти всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності досліджених доказів, і обґрунтувати наявність складу правопорушення та його кваліфікацію.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи. В ньому повинні бути вказані час, місце вчинення правопорушення, прізвища, адреси свідків, його суть.
Правове значення протоколу про адміністративне правопорушення полягає в тому, що він не тільки визначає суть адміністративного правопорушення, постановленого особі у провину, а також відповідно до ст. 251 КУпАП, є доказом в справі про адміністративне правопорушення.
В тому вигляді, який протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду, він не може бути предметом судового розгляду та доказом вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки він не містить суті та обставин адміністративного правопорушення, яке інкримінується останній.
За таких обставин, провадження у справі відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст. 283, п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва.
Суддя С.І. Гречана