Ухвала від 05.02.2019 по справі 420/5986/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

05 лютого 2019 р.м.ОдесаСправа № 420/5986/18

Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Одеської митниці ДФС на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «100 ШИН+» до Одеської митниці ДФС, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання скласти та надати ГУ ДКСУ в Одеській області висновок про повернення суми надмірно сплачених платежів,-

ВСТАНОВИВ :

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю « 100 ШИН+» - задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Одеської митниці ДФС щодо не підготування висновку про повернення надміру сплачених ТОВ « 100 ШИН+» до Державного бюджету платежів на загальну суму 11 247,570 грн., за заявою № 17-9-ODI від 01.10.2018 року та не подання його для виконання до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області. Зобов'язано Одеську митницю ДФС підготувати висновок про повернення надміру сплачених ТОВ « 100 ШИН +» до Державного бюджету платежів на загальну суму 11247,57 грн., за заявою № 17-9-ODI від 01.10.2018 та подати його для виконання до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС (65078, м. Одеса, вул. Гайдара, 21-а, код ЄДРПОУ 39441717) на користь товариства з обмеженою відповідальністю « 100 ШИН+» (02094, м. Київ, проспект Юрія Гагаріна, 23, код ЄДРПОУ 38012976) судові витрати у розмірі 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) грн. та 80 коп.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням Одеська митниця ДФС подала апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 року і ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог п.1 ч.5 ст.296 КАС України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.

Так, слід зазначити, що згідно до вимог ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.

Згідно до вимог ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімумі для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Під об'єкти, за подання яких судовий збір не справляється (ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір»), апеляційна скарга не підпадає. Дані, які б свідчили про те, що апелянт має пільги щодо сплати судового збору (ст. 5 Закону України «Про судовий збір») в апеляційній скарзі не наведені.

Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

При цьому, за правилами ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір прожиткового мінімуму складає 1 762 грн.

Отже, враховуючи приписи п.1 ч.5 ст.296 КАС України та положення п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» до апеляційної скарги повинно бути додано належним чином оформлений документ про сплату судового збору (квитанцію, платіжне доручення, довідку, засвідчену підписом контролера та скріплену печаткою установи банку у разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, тощо) у розмірі 2 643 грн. (150% х 1 762 грн.).

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №34315206081007, отримувач коштів: УК у м. Одесі /Приморський р-н/ 22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У квитанції про сплату судового збору необхідно вказати: «Судовий збір, за позовом товариства з обмеженою відповідальністю « 100 ШИН+», П'ятий апеляційний адміністративний суд, справа №420/5986/18».

Відповідно до вимог ч.2 ст.298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 169 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя-доповідач, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Одеської митниці ДФС на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 року залишити без руху, надавши апелянту десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання доказів сплати судового збору.

Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до вимог ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Джабурія О.В.