пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
24 січня 2019 р. Справа № 903/871/18
Господарський суд Волинської області у складі судді Якушевої І.О., за участі секретаря судового засідання Хомич О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу № 903/871/18
за позовом Черкаської міської ради, м. Черкаси
до товариства з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1», м. Луцьк
про стягнення 132 188,48 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача: н/з,
від відповідача: н/з,
26.11.2018 Черкаська міська рада звернулася до господарського суду з позовною заявою № 6306-01-21 від 20.11.2018, в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест ОСОБА_1" 132 188,48 грн., з них: 125 010,80 грн. заборгованості за договором оренди землі від 18.07.2011 року, 7 177,68 грн. пені.
На обгрунтування позовних вимог посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань щодо повного та своєчасного розрахунку за оренду земельної ділянки відповідно до договору оренди землі від 18.07.2011 року.
Ухвалою суду від 03.12.2018 було відкрито провадження у справі, задоволено клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження; розгляд справи призначено на 26.12.2018.
17.12.2018 представник позивача надіслав до суду клопотання б/н від 13.12.2018, в якому просить справу розглядати за відсутності представника Черкаської міської ради, зазначає, що позивач позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
20.12.2018 представник відповідача подав до суду відзив № 793 від 17.12.2018 на позовну заяву, в якому просить залишити позовну заяву без розгляду, зазначає, про те, рішення Черкаської міської ради № 2-2219 від 27.06.2017 не є підставою для нарахування орендної плати.
В судовому засіданні 26.12.2018 представник відповідача позову не визнав.
В судовому засіданні на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено перерву з 26.12.2018 до 24.01.2018, позивача повідомлено про дату, час, місце наступного судового засідання з розгляду справи по суті ухвалою суду на підставі ст.120 ГПК України; явку представників сторін в судове засідання визнано на власний розсуд.
11.01.2019 позивач надіслав суду клопотання від 08.01.2019, в якому повідомив про те, що позовні вимоги підтримує та просить позов задовольнити, а також просить надіслати йому відзив відповідача на позов.
Клопотання залишено судом без задоволення, оскільки згідно з ч.5 ст.165 ГПК України копія відзиву на позов та доданих до нього документів іншим учасникам справи надсилається відповідачем.
Відповідач подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи перенести у зв'язку з відрядженням до м.Києва та м.Черкаси.
Відповідно до ч.2 ст.252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання.
Перше судове засідання було проведено 26.12.2018. Отже, 26.12.2018 суд перейшов до розгляду справи по суті.
Статтею 216 Господарського процесуального кодексу України врегульовано питання відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.216 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.202 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Заявляючи клопотання про відкладення розгляду справи, представник відповідача послався на перебування його у відрядженні.
Проте, оголошуючи перерву в судовому засіданні, суд не визнавав явку представника відповідача обов'язковою, а відповідач, вважаючи, що його представник має бути присутнім в судовому засіданні, не був позбавлений права забезпечити представництво інтересів товариства шляхом надання такого права іншому представнику.
Разом з цим, за змістом ч.2 ст.202 Господарського процесуального кодексу України неявка учасника справи, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не є підставою для відкладення розгляду справи. Поважних причин неявки в судове засідання відповідач не навів.
Ухвалу суду від 26.12.2018 про оголошення перерви в судовому засіданні до 24.01.2019 позивач отримав 02.01.2019.
За таких обставин клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи не підлягає до задоволення.
Справу розглянуто за відсутності представників сторін, оскільки відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Неявка представників сторін в судове засідання 24.01.2019 не перешкоджає розгляду справи по суті, оскільки сторони належним чином повідомлені про судовий розгляд, а випадки, визначені с.202 ГПК України, коли суд відкладає розгляд справи, відсутні. Разом з цим, судом взято до уваги закінчення строку розгляду справи, встановленого ст.248 ГПК України.
Вимога позивача про стягнення з відповідача 125 010,80 грн. заборгованості за договором оренди землі від 18.07.2011 року підлягає до задоволення.
Рішенням Черкаської міської ради від 10.02.2011 № 2-228 товариству з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1» була надана в оренду терміном на 25 років земельна ділянка площею 3157 кв.м., яка знаходиться у м.Черкаси по вул. 30-річчя Перемоги, 7/1, під існуючу автозаправну станцію в комплексі з секцією супутніх товарів за рахунок земель ТОВ «Мікат-нафта».
За основним цільовим призначенням земельна ділянка віднесена до категорії земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. За функціональним використанням земельна ділянка віднесена до категорії земель комерційного використання.
18 липня 2011 року на підставі вищевказаного рішення між сторонами було укладено договір оренди цієї земельної ділянки, який зареєстрований у Міськрайонному управлінні Держкомзему в м. Черкаси та Черкаському районі, Черкаської області 30 грудня 2011 за № 711010004000191.
Як зазначено в п.5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Міськрайонного управління Держкомзему в м. Черкаси та Черкаському районі, Черкаської області від 30.05.2011 № 1838- гр.-2011 становить 1 647 322, 60 грн. - землі комерційного використання.
Згідно з пунктом 9 договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 7 % від її нормативної грошової оцінки і на час укладання договору становить 115 313 грн. - землі комерційного використання.
Пунктом 13 договору передбачено, що в разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, внесення інших змін на підставі вимог діючого законодавства, а також в разі будь-яких змін Черкаською міською радою розмірів орендної плати та нормативної грошової оцінки, що діють в м. Черкаси, розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього Договору.
Рішенням Черкаської міської ради від 13.05.2010 № 5-657 «Про плату за оренду землі» були змінені розміри орендної плати за землю в м.Черкаси, зокрема, ставка орендної плати для земель комерційного використання була встановлена в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Рішення набуло чинності з 13.09.2011 року з прийняттям ухвали Київським апеляційним адміністративним судом від 13.09.2011 у справі № 2-а-792/11/2316.
Отже, з 30 грудня 2011 року, тобто, з початку дії договору, розмір орендної плати становив 4 118, 31 грн. в місяць, що становить 3 % від грошової оцінки землі (1647322,60 х 3% : 12 = 4118,31).
З 01.01.2015 року у зв'язку зі щорічною індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт індексації - 1,249) розмір орендної плати становив 5 143,76 грн. у місяць (4118,31 x 1,249 = 5143,76).
З 01.01.2016 року розмір орендної плати становив 14 742, 03 грн. щомісячно - 6% від грошової оцінки землі. Розмір орендної плати був змінений у зв'язку з тим, що рішенням Черкаської міської ради від 28.01.2016 № 2-136 «Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 25.06.2015 № 2-1312 «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси» були змінені ставки орендної плати за користування земельними ділянками на території м. Черкаси.
Пунктом 9 Положення про встановлення плати за землю на території міста Черкаси, затвердженого вищевказаним рішенням Черкаської міської ради від 28.01.2016 № 2-136, ставка орендної плати за земельні ділянки, зайняті автозаправочними станціями, встановлена у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки землі.
Крім цього, з 01.01.2016 року для обчислення орендної плати застосовано коефіцієнт індексації грошової оцінки землі - 1,433.
Оскільки відповідно до п.5 договору грошова оцінка земельної ділянки становить 1647322,60 грн., то розрахунок вказаної суми, виходячи із 6% від нормативної грошової оцінки землі та з урахуванням коефіцієнта індексації наступний: 1647322,60 х 6% х 1,249 х 1,433 : 12 = 14742,03 грн.
З 01.01.2017 року у зв'язку зі щорічною індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт індексації - 1,06) розмір орендної плати становив 15626,55 грн. у місяць (14742,03 х 1,06 = 15626,55).
З 01.01.2018 року розмір орендної плати становить 12501,09 грн. щомісячно - 12 % від нормативної грошової оцінки землі. Розмір орендної плати був змінений у зв'язку з тим, що рішенням Черкаської міської ради від 27.06.2017 № 2-2219 «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси», яке набрало чинності з 01.01.2018, були змінені ставки орендної плати за користування земельними ділянками на території м. Черкаси.
Пунктом 8 Положення про встановлення плати за землю на території міста Черкаси, затвердженого вищевказаним рішенням Черкаської міської ради від 27.06.2017 № 2-2219, ставка орендної плати за земельні ділянки, яким згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель присвоєно коди « 12.04» та « 12.08», та які використовуються як автозаправочні станції, встановлена в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з додатком 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 25.11.2016 № 489, земельним ділянкам, які використовуються для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, присвоєно код « 12.08».
Оскільки відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виготовленого Міськрайонним управлінням Держгеокадастру у Черкаському районі та м. Черкасах від 22.03.2018 № 587/0/25-18, грошова оцінка земельної ділянки, якою користується відповідач, становить 1 250 108, 86 грн., то розрахунок вищевказаного місячного розміру орендної плати наступний: 1250108,86х12% :12 = 12501,09 грн.
У зв'язку з неналежним виконанням відповідачем своїх договірних зобов'язань по сплаті орендної плати позивач у березні 2017 року звертався до Господарського суду Черкаської області з позовом до відповідача про стягнення заборгованості з орендної плати за попередній період за цим же договором.
Постановою Верховного Суду від 27 березня 2018 року у справі № 925/258/17 було скасовано рішення суду першої інстанції та частково - рішення суду апеляційної інстанції та прийнято нове рішення про задоволення позову, зокрема, стягнуто з відповідача на користь позивача 18908,31 грн. основного боргу та 4503,31 грн. пені за період користування земельною ділянкою з 30.12.2011 року по 31.12.2016 року включно.
Звертаючись з вимогою до Господарського суду Волинської області, позивач нараховує відповідачу орендну плату, починаючи з 01.01. 2017 року по 30.09.2018 року.
За період з 1 січня 2017 року по 30 вересня 2018 року відповідачу нараховано і заявлено до стягнення 300 028 грн. 42 коп. орендної плати, виходячи з розрахунку: (15626,55 х 12) + (12501,09 х 9) = 300028,42 (розрахунок заборгованості - а.с.44).
За цей період часу користування земельною ділянкою відповідач сплатив позивачу 175017 грн. 62 коп.
Отже, заборгованість відповідача становить 125 010 грн. 80 коп. (300028,42 - 175017,62 =125010,80).
Частиною першою ст. 2 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно з вимогами ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
За приписами статей 525, 526, 629 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами, а зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Статтею 96 Земельного кодексу України визначено, що землекористувачі зобов'язані, зокрема, своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
За приписами п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону України "Про оренду землі" орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, який відповідно ст.1 регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
За змістом п.п.9.1.10. п.9.1 ст. 9 Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, яка в силу вимог п.п. 14.1.147. п.14.1. ст.14 цього Кодексу є податком і справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п.269.1. ст.269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
За змістом п.п. 14.1.73. п.14.1. ст.14 цього Кодексу землекористувачі - це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, Податковий кодекс України визначив обов'язок орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.
Підпунктами 14.1.136. п.14.1. ст. 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Аналогічне визначення міститься й у ст.21 Закону України «Про оренду землі».
Справляння плати за землю, в тому числі й орендної плати, здійснюється відповідно до положень розділу XIII Податкового кодексу України.
Підпунктом 288.5.1. п.288.5. ст.288 зазначеного Кодексу встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12 % нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.2 зазначеного пункту).
Відповідно до пп.16.1.4. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Проаналізувавши наведені норми матеріального права, можна дійти висновку про те, що з набранням чинності Податкового кодексу України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам п.п.288.5.1. п.288.5. ст.288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.
Згідно з положеннями ст.285.1. Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Статтею 286.2. Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до ст. 287.3 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Системний аналіз норм земельного та податкового законодавства України дає підстави для висновку про те, що орендна плата за земельну ділянку, яка перебуває в державній або в комунальній власності, має подвійну правову природу, оскільки, з одного боку, є передбаченим договором оренди землі платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (частина 1 статті 21 Закону України "Про оренду землі", підпункт 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПК), а з іншого - є однією з форм плати за землю як загальнодержавного податку нарівні із земельним податком (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 ПК).
Разом з цим, основною підставою для нарахування орендної плати за землю є саме договір оренди земельної ділянки (частина 2 статті 21 Закону України "Про оренду землі", пункт 288.1 статті 288 ПК).
За змістом частини 2 статті 21 Закону України "Про оренду землі" Податковим кодексом України регулюються виключно строки внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, тоді як всі інші питання, зокрема, розмір, умови нарахування та внесення орендної плати за землю, порядок та підстави зміни такого розміру, встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, про що також зазначено в пункті 288.4 статті 288 цього Кодексу.
Пунктом 11. договору було узгоджено, що орендна плата вноситься орендарем щомісячно до 30 числа місяця, наступного за звітним.
Окрім цього, пунктом 13 договору від 18.07.2011 було передбачено, що в разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, внесення інших змін на підставі вимог діючого законодавства, а також в разі будь-яких змін Черкаською міською радою розмірів орендної плати та нормативної грошової оцінки, що діють в м. Черкаси, розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору.
З матеріалів справи не вбачається, відповідачем не доведено визнання недійсним пункту 13 договору від 18.07.2011.
Таким чином, в пункті 13 договору від 18.07.2011 сторони по суті узгодили порядок односторонньої зміни орендодавцем розміру орендної плати в разі прийняття Черкаською міськрадою відповідного рішення, а саме - без внесення змін та доповнень до цього договору.
За таких обставин, враховуючи умову п. 13 договору від 18.07.2011 та прийняття Черкаською міською радою відповідних рішень, позивач правомірно нарахував і заявив до стягнення 125 010,80 грн. заборгованості за орендну плату, починаючи з 01.01. 2017 року по 30.09.2018 року, незважаючи на те, що не було внесено змін до договору оренди землі від 18.07.2011.
Наведені обставини спростовують доводи відповідача про неправомірність нарахування позивачем орендної плати на підставі рішення Черкаської міської ради №2-2219 від 27.06.2017 та не можуть бути підставою для відмови в позові.
Підстави залишення позову без розгляду визначені ст.226 ГПК України. Відповідачем не наведено обставин, передбачених цією нормою, які дають підстави для залишення позову Черкаської міської ради без розгляду. А тому клопотання про залишення позову без розгляду, яке міститься у відзиві на позов №793 від 17.12.2018, не підлягає до задоволення.
Оскільки відповідач не виконував належним чином зобов'язання щодо перерахування орендної плати за період з 01.01. 2017 року по 30.09.2018 року, вимога про стягнення з нього 125 010,80 грн. заборгованості за договором оренди землі від 18.07.2011 року підлягає до задоволення.
У відповідності із ст.ст.610, 611, ч.1 ст.612 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 129 Податкового кодексу України визначено, що пеня нараховується на суму боргу із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ.
Пунктом 14 договору передбачено, що за несвоєчасне внесення орендної плати у строки, визначені цим договором, стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який стягується пеня, від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, але не більше визначеної законом ставки пені за несвоєчасну сплату земельного податку.
У зв'язку з порушенням відповідачем строків перерахування орендної плати підлягає до задоволення вимога позивача про стягнення з відповідача 7177,80 грн. пені, нарахованої із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ (розрахунок - а.с.45).
Пеню нараховано на кожне місячне невиконане грошове зобов'язання протягом шести місяців за період прострочення виконання зобов'язання з оплати з 01.03.2018 по 31.10.2018 відповідно до вимог ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України. Розрахунок пені виконаний з урахуванням строку позовної давності щодо стягнення пені, визначеного ч. 2 ст. 258 Цивільного кодексу України.
У зв'язку із задоволенням позову на підставі ст. 129 ГПК України витрати позивача, пов'язані з оплатою судового збору, в розмірі 1982,83 грн. покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 629 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 2, 13, 21, 24 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 74, 86, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1» (43010, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, код ЄДРПОУ 34524327) на користь Черкаської міської ради (18000, м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 25212542, рах. № 33213812023002, одержувач платежу-УК у м. Черкасах/Черкаси/18010600, код ЄДРПОУ - 38031150, МФО - 899998, банк - Казначейство України (ЕАП), призначення платежу - орендна плата за землю з юридичних осіб) 125 010 грн. 80 коп. заборгованості, 7 177 грн. 68 коп. пені.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Вест ОСОБА_1» (43010, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, код ЄДРПОУ 34524327) на користь Черкаської міської ради (18000, м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 25212542, рах. № 35417036086317, банк отримувача: ГУДКСУ у Черкаській області, МФО 854018, отримувач: Департамент фінансової політики Черкаської міської ради, код ОКПО 38764629) 1 982 грн. 83 коп. витрат, пов'язаних з оплатою судового збору.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги це рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Повне рішення складено: 04.02.2019.
Суддя І. О. Якушева