про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
м. Вінниця
04 лютого 2019 р. Справа № 120/272/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Комар Павло Анатолійович розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Бурлак Вікторії Вікторівни
про: визнання бездіяльності та скасування заяви
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Бурлак Вікторії Вікторівни про визнання бездіяльності та скасування заяви.
Як видно із поданої позовної заяви, ОСОБА_1 просить суд, зокрема, скасувати заяву про державну реєстрацію (від 05.06.2018 вх. №28538688).
Так, позивач зазначає, що відповідач шляхом вільного доступу до нерухомого майна подала від його імені заяву за №28538688 та зареєструвала таку заяву у реєстрі заяв.
У зв'язку із цим, ОСОБА_1 звернувся до правоохоронних органів.
Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з даним позовом, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині вимоги про скасування заяви про державну реєстрацію (від 05.06.2018 вх. №28538688), оскільки поданий адміністративний позов в цій частині не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
За змістом статті 5 КАС кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси. Водночас суб'єктивна оцінка порушення права не є абсолютною. В деяких випадках сам законодавець визначає коло осіб, права яких можуть бути порушені внаслідок бездіяльності, вчинення суб'єктом владних повноважень певних дій чи прийняття актів, правомірно обмежуючи право інших осіб на звернення до суду за захистом порушених прав, свобод або інтересів.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Оскаржувана заява не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а відтак, не є предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Крім того, керуючись ч. 6 ст. 170 КАС України, суддя вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що вимога щодо законності заяви розглядаються в порядку передбаченому Кримінально процесуальним законодавством України.
Керуючись ст.ст. 170, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Бурлак Вікторії Вікторівни про визнання бездіяльності та скасування заяви в частині вимоги про скасування заяви про державну реєстрацію (від 05.06.2018 вх. №28538688).
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Комар Павло Анатолійович