61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
28.01.2019 Справа № 905/2034/18
Позивач: Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» (03150, м.Київ, вул. Тверська 5) в особі регіональної філії «Південна залізниця» (61052, м.Харків, вул. Євгена Котляра, 7)
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування» (84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6)
предмет позову: стягнення пені та штрафу 608 532, 00 грн.
підстави позову: неналежне виконання вимог договору
Суддя Матюхін В.І.
Секретар судового засідання Вороніна О.С.
Представники:
позивача: Прядко В.О. - адвокат за дов.;
відповідача: Червона А.В. - адвокат за дов.
Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Краматорський завод важкого верстатобудування" про стягнення 608 532, 00грн., у тому числі:
· 399 722,00грн. - пені за порушення виконання умов договору;
· 208 810,00грн. - штрафу за порушення строку виконання.
Ухвалою господарського суду від 12.11.2018 відкрито провадження у справі
25.01.2019р. на адресу господарського суду надійшли заперечення відповідача на відповідь.
28.01.2019р. через канцелярію суду відповідач надав заяву про зменшення штрафних санкцій і у засіданні заявив усне клопотання про відкладення підготовчого засідання.
Судом відмовлено у задоволені клопотання про відкладення підготовчого засідання, оскільки термін підготовчого провадження з урахуванням подовження на 30 днів спливає 11.02.2019, а приписами ч.1. ст.195 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що "суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку".
За приписами ст.177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
П. 18 ч.2 ст.182 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у підготовчому засіданні суд, зокрема, призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
За змістом п.3 ч.2 ст.185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Сторони не заперечували проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.177, 182, п.3 ч.2 ст.185, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
1. Закрити підготовче провадження у справі.
2. Призначити справу до судового розгляду по суті.
3. Призначити розгляд справи на 11.02.2019 року о 13:00 год.
Явка представників сторін у судове засідання не є обов'язковою.
Ухвала набрала чинності з моменту її проголошення та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.
Суддя В.І. Матюхін