Ухвала від 01.02.2019 по справі 360/4197/18

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

01 лютого 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4197/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, в якій позивач просить:

- визнати противоправною діяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, яка полягає у відмові в призначенні ОСОБА_1 пенсії зі зменшенням пенсійного віку з урахуванням положень ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язати відповідача управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію зі зменшенням пенсійного віку на підставі ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2018 року, відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору. Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про зобов'язання вчинити певні дії, залишено без руху та запропоновано позивачу протягом п'яти календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та її копії для вручення відповідачу, належним чином завірених копій доказів, наданих до адміністративного позову, документ про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн або докази на підтвердження свого незадовільного майнового стану, відсутності будь-яких інших джерел для існування разом з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.

26 грудня 2018 року позивачем надано до суду уточнену позовну заяву та усунуто інші недоліки зазначені в ухвалі суду від 14 грудня 2018 року. З урахуванням уточнених позовних вимог позивач просить:

- визнати противоправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, які полягають у відмові в призначенні ОСОБА_1 пенсії зі зменшенням пенсійного віку з урахуванням положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язати відповідача управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію зі зменшенням пенсійного віку на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 07.01.2018.

30 січня 2019 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) від ОСОБА_1 надійшло клопотання, якою позивач просить залишити позов без розгляду.

При вирішенні питання про залишення позову без розгляду, суд враховує, що відповідно до частини третьої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Положеннями пункту 3 частини третьої статті 44 КАС України визначено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена (частина третя статті 240 КАС України).

Оскільки, право позивача на подання заяви про залишення позову без розгляду з огляду на принцип диспозитивності, закріплений у частині третій статті 9 КАС України, є безумовним правом особи, яка звернулася до суду, і підстави для відмови у задоволенні поданої заяви законодавством не передбачені, заява позивача підлягає задоволенню, а позов - залишенню без розгляду.

Відповідно до частини четвертої статті 240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись статтями 9, 44, 240, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду задовольнити.

Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії залишити без розгляду.

Залишення позову без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяТ.В. Смішлива