Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
про залишення позовної заяви без руху
"01" лютого 2019 р. Справа № 906/91/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Тимошенка О.М.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Фізичної особи-підприємця Сапай Ігоря Анатолійовича
до Товариства з обеженою відповідальністю "О-Транс Україна"
про стягнення 42059,16 грн,
Позивачем пред'явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 42059,16грн., з яких: 32798,40грн. боргу за виконані роботи по договору на технічне обслуговування автотранспортних засобів №106 від 01.06.18; 7461,57грн. пені; 1060,18грн. інфляційних; 739,01грн. 3% річних.
Спір грунтується на тому, що на виконання умов договору на технічне обслуговування автотранспортних засобів №106 від 01.06.18 позивач виконав для відповідача роботи, які були прийняті відповідачем по Актам виконаних робіт №315 від 13.11.17, №451 від 2004.18, №464 від 04.05.18 на загальну суму 32798,40грн.
Відповідно до ст.164 ч.1 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Позивачем неналежним чином виконано вказані вимоги закону.
Відповідно до п.2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.13, платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Водночас відсутність таких відомостей не є підставою для повернення позовної заяви (заяви, скарги), оскільки суд самостійно перевіряє сплату позивачем (заявником, скаржником) належної суми судового збору. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Позивачем до позовної заяви додано копію квитанції про сплату судового збору в розмірі 1921,00грн.
Позивачу необхідно подати оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 1921,00грн.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Роз'яснити, що в разі не усунення вказаних в цій ухвалі недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
4. Ухвала набирає законної сили 01.02.19 та оскарженню не підлягає.
Суддя Тимошенко О. М.
1- в справу
2- позивачу (рек. з повідом.)