Справа № 496/5144/18
Провадження № 3/496/43/19
29 січня 2019 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Галич О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від 4-ї роти 4-го батальйону Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У протоколі БД№154844 від 27.11.2018 р., який надійшов до суду, зазначено, що 27 листопада 2018 року о 09-45 годин, в м. Одесі по вул. Давіда Ойстриха - проспект Добровольського на регульованому перехресті ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «АЗЛК 2141» державний номер 247-97ОА не надав дорогу автомобілю НОМЕР_1, який знаходився на перехресті та завершував рух через перехрестя. У результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у скоєному правопорушенні не визнав та надав цифровий диск з фотознімками місця ДТП. У судовому засіданні пояснив, що він рухався прямо на зелений колір світлофору у своїй полосі, але раптом у праву задню частину автомобіля відчув удар після чого виявилось, що автомобіль марки «Toyota», який рухався позаду нього прямував з перехрестя по правій стороні наздогнав його та трапилось зіткнення. Також пояснив, що у вказаній ДТП винний водій автомобіль марки «Toyota», яким керувала ОСОБА_2
Заслухавши пояснення ОСОБА_3 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно ст. 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів та іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Дослідженні у судовому засіданні схему з місця ДТП та надані фотосвітлини з місця ДТП суд вбачає, що водій автомобіля НОМЕР_1 в порушення Правил Дорожнього руху, а саме п. 16.5: не надав дорогу транспортному засобу під керуванням ОСОБА_3, що завершував рух через перехрестя на сигнал світлофора.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 124, 247, 283, 284, 285 КУпАП, суд -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 124 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.П. Галич
Строк пред'явлення постанови до виконання
згідно Закону України "Про виконавче провадження"
Постанова набрала законної сили
"___" ____________ 2019 року.