ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
30 січня 2019 року № 826/10581/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В., розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Астор і КО»
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Астор і КО» звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі - Відповідач), в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії по відмові у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладній № 309 від 20.06.17 (на суму 8 273,04 грн., ПДВ 1 378,84 грн.), № 347 від 22.06.17 (на суму 19 478,34 гри., ПДВ 3 246,39 грн.), № 326 від 20.06.17 на суму 8 498,03 грн. (ПДВ 1 416,34 грн.), № 362 від 22.06.17 на суму 30 475,20 грн. (ПДВ 5 079,20 грн,), № 409 від 26.06.17 на суму 35 653,86 грн. (ПДВ 5 942,31 грн.);
- зобов'язати відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 309 від 20.06.17 (на суму 8 273,04 грн., ПДВ 1 373,84 грн.), № 347 від 22.06,17 (на суму 19 478,34 грн., ПДВ 3 246,39 грн.), № 326 від 20.06.17 на суму 8 498,03 грн. (ПДВ 1 416,34 грн.), № 362 від 22.06.17 на суму 30 475,20 грн, (ПДВ 5 079,20 грн,), № 409 від 26.06.17 на суму 35 653,86 грн. (ПДВ 5 942,31 грн.) датою їх фактичного подання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.07.2018р. відкрито спрощене позовне провадженні без повідомлення (виклику) учасників справи та запропоновано відповідачу у 15 денний строк з дня отримання ухвали надати суду відзив на позовну заяву та всі докази на підтвердження, які наявні у відповідача.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог чинного податкового законодавства України при прийнятті оскаржуваного рішення. Зокрема, позивач посилається на те, що ним було отримано вісім рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, у зв'язку з чим ним було скаргу, яка була отримана відповідачем 19.01.2018р., отже строк її розгляду сплив 30.01.2018р. У зв'язку з неотриманням відповіді на скаргу, позивач 04.04.2018р. звернувся з листом № 13-018 щодо реєстрації вказаних податкових накладних, на що листом-відповіддю від 19.04.2018р. № 13737/6/99-99-11-04-15 відповідач повідомив про відмову в реєстрації податкових накладних, а саме № 309 від 20.06.2017р., № 347 від 22.06.2017р., № 326 від 20.06.2017р., № 362 від 22.06.2017р., № 409 від 26.06.2017р. у зв'язку з пропуском строків подання скарги.
Таким чином, на думку позивача, оскільки відповідач у строк, визначений ст. 56 ПК України, не надав відповідь на скаргу, подальша відмова у реєстрації вказаних податкових накладних є неправомірною.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого Державна фіскальна служба України вважає позовні вимоги безпідставними та просить відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки позивачем не було надано копії первинних документів, що підтверджують безпосереднє здійснення господарських операцій.
Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив, що рішеннями комісії Державної фіскальної служби України від 12.12.2017 року № 401486/39812547, № 401485/39812547, № 401484/39812547, № 379787/39812547, № 379786/39812547 було відмовлено товариству з обмеженою відповідальністю «Астор і КО» у реєстрації податкових накладних № 409 від 26.06.2017р., № 362 від 22.06.2017р., № 326 від 20.06.2017р., № 347 від 22.06.2017р., № 309 від 20.06.2017р.
03.01.2018р. позивачем на адресу ДФС України було надіслано скаргу № 1-0118 від 02.01.2018р., до якої були додані первинні документи, що підтверджують безпосереднє здійснення господарських операцій.
Надіслання 03.01.2018р. позивачем зазначеної скарги, та її отримання її 19.01.2018р. ДФС України підтверджується роздруківкою відстеження поштового відправлення № 0407408528120 з сайту «Укрпошти», доданого до скарги.
04.04.2018р. ТОВ «Астор і КО» звернувся до ДФС України з листом № 13-018 щодо реєстрації вказаних у скарзі податкових накладних у зв'язку з спливом строку передбаченого п. 56.23.4 ст. 56 ПК України для розгляду скарги та відсутністю жодної відповіді.
Листом-відповіддю від 19.04.2018р. № 13737/6/99-99-11-04-15 ДФС України повідомила позивача, що скарга від 02.01.2018р. № 1-0118 не розглядалась у зв'язку з порушенням строку подання скарг, встановленого п.5 Порядку № 485.
Не погоджуючись з такими діями відповідача позивач і звернувся з даним позовом.
Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних електронного у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пп. 201.16.1-201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Так, згідно п.56.2 ст.56 Податкового кодексу України у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Згідно п. 56.3 ст. 56 Податкового кодексу України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до пп.56.23.1-56.23.4 п.56.23 ст.56 Податкового кодексу України оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється у порядку, визначеному цією статтею з урахуванням таких особливостей:
56.23.1 скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику;
56.23.2 скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
56.23.3 скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Термін розгляду скарги не може бути продовженим;
56.23.4 якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не надсилається платнику податків протягом 10-денного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Згідно положень п. 56.4 ст. 56 Податкового кодексу України під час процедури адміністративного оскарження обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган.
Обов'язок доведення правомірності нарахування або прийняття будь-якого іншого рішення контролюючим органом у судовому оскарженні встановлюється процесуальним законом.
З урахуванням зазначених вимог, 03.01.2018р. позивачем на адресу ДФС України було надіслано скаргу № 1-0118 від 02.01.2018р., до якої були додані первинні документи, що підтверджують безпосереднє здійснення господарських операцій. У скарзі позивач просив скасувати спірні рішення та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні податкові накладній № 309 від 20.06.2017 року, № 347 від 22.06.2017 року, № 326 від 20.06.2017 року, № 362 від 22.06.2017 року, № 409 від 26.06.2017 року.
Надіслання 03.01.2018р. позивачем зазначеної скарги, та її отримання 19.01.2018р. ДФС України підтверджується роздруківкою відстеження відправлення № 0407408528120 з сайту «Укрпошти», доданого до скарги.
Отримання відповідачем вказаної скарги саме 19.01.2018р. підтверджується та визнається самим відповідачем у листі-відповіді від 19.04.2018р. № 13737/6/99-99-11-04-15 на скаргу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що строк розгляду скарги ТОВ «Астор і КО» № 1-0118 від 02.01.2018р. сплив 30.01.2018р.
Докази надання податковим органом у визначений законодавством 10-денний термін вмотивованої відповіді та/або рішень щодо продовження терміну розгляду скарги до суду не надані.
З урахуванням вищевикладеного у суду наявні підстави вбачати бездіяльність у діях відповідача щодо ненадання вмотивованої відповіді на скаргу підприємства у визначений строк, що має наслідком вважати таку скаргу повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Стосовно посилання ДФС України у листі-відповіді від 19.04.2018р. № 13737/6/99-99-11-04-15 на скаргу на положення п.5 Порядку № 485, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.5 Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 4 липня 2017 р. № 485 (далі - Постанова № 485), скарги подаються платником податку на додану вартість до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - рішення комісії ДФС). У разі коли останній день строку, зазначеного у цьому пункті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених пунктом 102.6 статті 102 Кодексу.
Ухвалою від 12.11.2018р. суд зобов'язував Державну фіскальну службу України подати суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали докази щодо дати створення, розміщення та направлення (передачі) позивачу у електронному кабінеті платника податків ТОВ "Астор і КО" оскаржуваних рішень ДФС України від 12.12.2017р. № 401486/39812547, від 12.12.2017р. № 401485/39812547, від 12.12.2017р. № 401484/39812547, від 08.12.2017р. №379786/39812547, від 08.12.2017р. № 379787/39812547, від 07.12.2017р. № 377125/39812547, від 07.12.2017р. № 377124/39812547, від 07.12.2017р. № 377123/39812547, а також докази щодо дати отримання скарги позивача від 02.01.2018р. та поштовий конверт, в якому вона надійшла.
Проте ДФС України вимоги вказаної ухвали суду виконані не були, будь-яких витребуваних документів не подано, а також не подано і будь-яких пояснень з цього приводу.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Необґрунтованим також є посилання відповідача у відзиві на те, що позивачем до скарги не було надано копії первинних документів, що підтверджують безпосереднє здійснення господарських операцій. З цього приводу суд зазначає, що у скарзі ТОВ "Астор і КО" № 1-0118 від 02.01.2018р. містить 127 пунктів додатків для підтвердження безпосереднього здійснення господарських операцій. Крім того, приписи п. 56.23. ст. 53 ПК України передбачають прийняття вмотивованого рішення за скаргою платника податків (задоволення або відмова). Не прийняття будь-якого рішення за наслідками розгляду поданої скарги чинне законодавство не передбачає.
А тому, за відсутності відповідей на скаргe позивача № 1-0118 від 02.01.2018р. рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 12.12.2017р. № 401486/39812547, від 12.12.2017р. № 401485/39812547, від 12.12.2017р. № 401484/39812547, від 08.12.2017р. №379786/39812547 є скасовані відповідно до положень пп.56.23.4 п.56.23 ст.56 ПК України.
У зв'язку з цим, вказані рішення не потребують додаткового визнання їх протиправними та скасування в судовому порядку.
Проте, суд з метою ефективного судового захисту порушеного права позивача вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог в порядку ч.2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та визнати протиправною бездіяльність ДФС України щодо розгляду скарги ТОВ «Астор і КО» на рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 12.12.2017р. № 401486/39812547, від 12.12.2017р. № 401485/39812547, від 12.12.2017р. № 401484/39812547, від 08.12.2017р. №379786/39812547.
Суд в контексті розгляду справи враховує те, що відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
В Рішенні від 20.11.2011 у справі Рисовський проти України Європейський суд з прав людини зазначив, що Суд підкреслює особливу важливість принципу належного урядування. Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (п. 70).
Суд вважає, що внаслідок порушення відповідачем зазначеного принципу належного урядування порушені права позивача.
Для відновлення порушеного права позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні № 309 від 20.06.2017 року, № 347 від 22.06.2017 року, № 326 від 20.06.2017 року, № 362 від 22.06.2017 року, № 409 від 26.06.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх подання.
У зв'язку з викладеним, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 77, 139, 241-246, 250, 255, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо не розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Астор і КО» № 1-0118 від 02.01.2018р. на рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації протиправною.
3. Визнати неправомірними дії Державної фіскальної служби України по відмові у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних товариства з обмеженою відповідальністю «Астор і КО» № 309 від 20.06.2017р. (на суму 8 273,04 грн., ПДВ 1 378,84 грн.), № 347 від 22.06.2017р. (на суму 19 478,34 грн., ПДВ 3 246,39 грн.), № 326 від 20.06.2017р. на суму 8 498,03 грн., ПДВ 1 416,34 грн.), № 362 від 22.06.2017р. на суму 30 475,20 грн. (ПДВ 5 079,20 грн.), № 409 від 26.06.2017р. на суму 35 653,86 грн. (ПДВ 5 942,31 грн.).
4. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 309 від 20.06.2017р. (на суму 8 273,04 грн., ПДВ 1 373,84 грн.), № 347 від 22.06.2017р. (на суму 19 478,34 грн., ПДВ 3 246,39 грн.), № 326 від 20.06.2017р. на суму 8 498,03 грн. (ПДВ 1 416,34 грн.), № 362 від 22.06.2017р. на суму 30 475,20 грн. (ПДВ 5 079,20 грн.), № 409 від 26.06.2017р. на суму 35 653,86 грн. (ПДВ 5 942,31 грн.) датою їх фактичного подання.
5. Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Астор і КО» (08202, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Соборна, 152; код ЄДРПОУ 39812547; адреса для листування: 04074, м. Київ, вул. Резервна, 8) судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 3 524,00 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) гривень 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 39292197).
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Суддя О.В. Патратій