28.01.2019
Справа № 263/1060/19
Провадження № 2-а/263/104/2019
28 січня 2019 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, перевіривши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби у Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування рішення про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну,
До Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області 24 січня 2019 року надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби у Донецькій області, в якій керуючись ч. 1 ст. 126, ст. ст. 283, 288, 289, КУпАП, Правилами в'їзду та перебування в Україні для громадян іноземних держав, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 року № 1074, позивач просить суд: визнати дії відповідача протиправними, скасувати рішення Головного управління Державної міграційної служби у Донецькій області від 25 грудня 2018 року № 3.1-7154/1 про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну позивача.
Ознайомившись із матеріалами адміністративної позовної заяви, суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначене статтею 20 КАС України.
За змістом частини першої вказаної статті справи щодо визнання дій органів державної влади неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії не відноситься до виключного переліку справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні (ч. 5 ст. 29 КАС України).
За таких обставин, оскільки законодавець у статті 20 КАС України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, врегулював питання розмежування предметної юрисдикції між місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами, предмет позову відноситься до виключної предметної юрисдикції окружних адміністративних судів, у положенні п. 2 ч. 1 ст. 29 цього Кодексу врегульовано питання про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, під змістом підсудності у цьому пункті розуміється предметна юрисдикція, слід дійти висновку, що справа підлягає розгляду Донецьким окружним адміністративним судом за предметною юрисдикцією.
Керуючись ст. ст. 3, 20, 29 КАС України, суддя, -
Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби у Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування рішення про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну, - направити на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя О.М. Музика