Справа № 703/110/19 р.
3/703/134/19
29 січня 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли із Сміялнського ВП ГУНП в Черкаській області, відносно ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянина України, вказане в протоколі місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2 б, кВ. 47, м. Сміла, Черкаської обл.,
-про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.184 КУпАП,
До Смілянського міськрайонного суду Черкаської області 11.01.2019 р. надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч. 1 ст.184 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії ГП № 016045 від 03.01.2019 року, складеного інспектором Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4: 03.01.2019 року близько 20:00 год. За адресою м. Сміла, вул. Т. Шевченка, 39 б кВ. 47 гр. ОСОБА_2 ухилилася від виконання передбаченого законом обовязку щодо виховання свого малолітнього сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, залишивши останнього дома без нагляду, внаслідок особистого зловживання алкогольними напоями., чим порушила вимоги ст. 12 ЗУ «Про охорону дитинства», за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 184 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину в скоєному визнала повністю, просила суд її суворо не карати.
Враховуючи наведене, з урахуванням відомостей, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення приходжу до висновку про наявність підстав для розгляду справи за його відсутності.
Відповідно до ст. ст. 245, 251, 280, 283 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, й об'єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245, ст. 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_2, у порушенні ч. 1 ст. 184 КУпАП, підтверджується відомостями, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення, копією виконавчого листа, постановою про відкриття виконавчого провадження, копією виконавчого листа, копією розрахунку заборгованості по аліментах .
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст.ст. 33, 36 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.
З урахуванням викладеного суд вважає необхідним визнати виною ОСОБА_2, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Також, стягненню з ОСОБА_2 підлягає судовий збір, згідно ст. 40-1 КУпАП, яка передбачає, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 23-24, 27, 30, 33-36, 40-1, ст. 184, 283 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП№ НОМЕР_1 у дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири.) грн. 20 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 КУпАП.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання становить три місяці.
Суддя : Л.А. Пасацька