Справа № 700/89/19
Номер провадження 2-а/700/4/19
іменем України
25 січня 2019 року смт.Лисянка
Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Яценко Г.М., розглянувши матеріали адміністративної справи №700/89/19, провадження №2-а/700/4/19 за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Лисянської районної державної адміністрації, відділу обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління соціального захисту населення Лисянської районної державної адміністрації, відділу обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 1 п. 4 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, встановлено, що вказана вище позовна заява не підсудний Лисянському районному суду Черкаської області, оскільки відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Згідно до ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, ст. 20 КАС України, містить вичерпний перелік справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, і відповідно даний позов за предметною підсудністю повинен розглядатися не місцевим загальним судом, а окружним адміністративним судом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи те, що спір фізичної особи із суб'єктами владних повноважень щодо зобов'язання вчинити дії предметно та територіально за дійсним позовом не підсудний Лисянському районному суду Черкаської області як місцевому загальному суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за предметною та територіальною підсудністю Черкаському окружному адміністративному суду на розгляд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 26, 29, 171, 241, 294, 295 КАС України, суд,
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Лисянської районної державної адміністрації, відділу обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про зобов'язання вчинити певні дії, передати на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Лисянський районний суд Черкаської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Г.М. Яценко