Справа № 697/183/19
Провадження № 1-кс/697/73/2019
Іменем України
29 січня 2019 року
Слідчий суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря с/з - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Каневі, Черкаської області клопотання слідчого СВ Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 про призначення судової трасологічної експертизи у кримінальному провадженні за № 12019250160000040 від 15 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,-
29.01.2019 слідчий СВ Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про призначення судової трасологічної експертизи у кримінальному провадженні за № 12019250160000040 від 15 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Клопотання мотивує тим, що 14 січня 2019 року до чергової частини Канівського відділення поліції Золотоніського відділу ГУ Національної поліції України в Черкаській області надійшла заява від ОСОБА_4 про те, що в період часу з 02 по 14.01.2019, невідома особа, перебуваючи в підвальному приміщенні будинку АДРЕСА_1 , шляхом злому дверей, проникла до комори № НОМЕР_1 , з якої таємно викрала особисті речі ОСОБА_4 .
14 січня 2019 року слідчим Канівського відділення поліції Золотоніського відділу ГУ Національної поліції України в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_3 було проведено огляд місця події, а саме приміщення комори № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого на підлозі було виявлено два сліди низу взуття, які було перекопійовано на два відрізки темної дактилоскопічної плівки і поміщено до сейф-пакету № 4487352 та вилучено до Канівського відділення поліції.
15 січня 2019 року за фактом крадіжки майна ОСОБА_4 розпочато досудове розслідування за № 12019250160000040 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
На даний час виникла необхідність в проведенні судової трасологічної експертизи.
Слідчий СВ Канівського ВП в судове засідання не з'явився, при матеріалах справи мається клопотання про розгляд даного клопотання без участі слідчого та прокурора, яким затверджено дане клопотання.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Так, відповідно до норм чинного КПК України обов'язок доказування обставин, передбачених ст.91 КПК України, покладається, зокрема, на слідчого та прокурора. При цьому, вказані особи зобов'язані зібрати та надати суду, як ті докази, які підтверджують винуватість особи, так і ті, які її виправдовують.
Статтею 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч.1 ст.244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
У клопотанні зазначається: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання; 4) вид експертного дослідження, що необхідно провести та перелік, які необхідно перед експертом.
До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, зокрема:
- копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019250160000040 від 15 січня 2019 року (а.с.3);
- копія протоколу огляду місця події (а.с.4-5);
- копія протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (а.с.6);
- копія протоколу допиту потерпілого ОСОБА_4 (а.с.7);
а також, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, а також те, що наявні підстави для проведення експертизи вважає, що клопотання слідчого є обґрунтованим, а тому підлягає до задоволення.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 242, 243, 244 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 про призначення судової трасологічної експертизи у кримінальному провадженні за № 12019250160000040 від 15 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України - задовольнити.
Призначити судову трасологічну експертизу у кримінальному провадженні за № 12019250160000040 від 15 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України з метою найбільш повного та усестороннього розслідування вказаного кримінального провадження.
Виконання експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.
Попередити експертів, яким доручено виконання експертизи про відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову від виконання покладених обов'язків за ст. 384, 385 КК України.
На розв'язання експертизи поставити запитання:
- чи придатні два перекопійовані сліди низу взуття, вилучені в ході огляду місця події 14.01.2019, для ідентифікації взуття, яким вони були залишені?
Для дослідження експерту надати:
- два перекопійовані сліди низу взуття в упакованому вигляді (сейф-пакет № 4487352).
В ході виконання експертизи дозволити пошкодження або знищення, зміну стану чи властивостей об'єктів дослідження.
Організацію виконання ухвали Канівського міськрайонного суду Черкаської області про проведення даної експертизи, та отримання її результатів, покласти на слідчого слідчого відділення Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 , або за його дорученням іншим працівникам Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Канівського
міськрайонного суду /підпис/ ОСОБА_1
Згідно з оригіналом: оригінал зберігається при матеріалах справи № 697/183/19
Слідчий суддя Канівського
міськрайонного суду ОСОБА_1