Справа № 481/2/19
Провадж.№ 3/481/4/2019
29.01.2019 року суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Вжещ С.І., при секретарі с/з ОСОБА_1, за участі особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого та зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_2, ІДН НОМЕР_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення: 14.12.2018 року, о 12 год. 00 хв. на автодорозі Н24 Благовіщенське - Миколаїв 111 км. водій ОСОБА_2 керував авто DAF XF 105.460, КЕМРЕ державний номер НОМЕР_2, ВЕ2409ХМ згідно висновку щодо результатів медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння №68 від 14.12.2018 року в стані наркотичного сп'яніння. Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги п.п 2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_2 в судове засідання з'явився, суду пояснив, що 14.12.2018 року наркотичні речовини перед керуванням транспортним засобом не вживав. З попереднім висновком не згоден.
Заслухавши пояснення та вивчивши письмові матеріали справи суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, з огляду на наступне.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. При цьому, у відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
В силу ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так протокол серії БД№259559 від 14.12.2018 року було складено за результатами проведення медичного огляду на основі попереднього висновку КЗ «Южноукраїнська міська лікарня» №68 від 14.12.2018 року, згідно якого ОСОБА_2 на момент огляду перебував у стані наркотичного сп'яніння.
Згідно результатів оглядів та тестів на вміст психоактивних речовин, у відповідності до вимог п.3.15 спільного наказу МОЗ, МВС України №400/666 від 09.09.09 р., на підставі аналізів відібраних у ОСОБА_2 14.12.2018 року о 12:35 год. КЗ «Южноукраїнська міська лікарня» встановлений заключний діагноз: «тверезий».
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, а тому суд вражає, що справа підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, так як керування транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння не підтверджено результатами хіміко - токсилогічного дослідження, тобто факт вчинення даного правопорушення спростовано в судовому засіданні.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. п. 1 ст. 247, 284 КУпАП,
Адміністративну справу відносно ОСОБА_2 за ст. 130 ч.1 КУпАП провадженням закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя