Справа № 240/911/18
Номер провадження № 3/240/2/19
25 січня 2019 року смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Щербак Ю.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Олександрівського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серія ВЕ № 235547, виданий 26 жовтня 2001 року,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 10 листопада 2018 року, близько 16 год. 20 хв. керував мопедом Suzuki Sepia, номерний знак АНАС 9338, в с. Надеждівка Олександрівського району Донецької області, по вул. Центральній, з наявними ознаками наркотичного сп'яніння: порушення мови, координації рухів. Від проходження огляду на стан сп'яніння, в установленому законом порядку, відмовився в присутності двох свідків - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 повторно в судове засідання не з'явився, про день слухання справи належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи. Будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи суду не надав. Відповідно до ст. 268 КУпАП суд не позбавлений можливості розглянути справу у його відсутність ( а.с. 9).
При цьому, суд враховує, що Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» (заява N 3236/03) наголошував, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Аналізуючи матеріали справи встановлено наступне.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху
та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Про наявність складу правопорушення в діях ОСОБА_1свідчать письмові докази, що містять матеріали справи:
- пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 10.11.2018 року про те, що він 9 листопада 2018 року, близько 12 години, за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3, вживав канабіс, шляхом куріння. Наступного дня, близько 16 год. 20 хв., керував мопедом в с.Надеждівка по вул. Центральній , та був зупинений працівниками поліції. Вони помітили у нього ознаки наркотичного сп'яніння, і запропонували пройти огляд на стан сп'яніння в медичному закладі, проте, він категорично відмовився, оскільки визнав факт куріння наркотиків ( а.с. 2).
- за письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3В у їх присутності, 10 листопада 2018 року, о 16 год. 20 хв., будучи зупиненим працівниками поліції ОСОБА_1, який керував мопедом в с. Надеждівка Олександрівського району Донецької області, категорично відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі охорони здоров'я, при цьому, свою вину він визнав на місці зупинки транспортного засобу ( а.с. 3,4).
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суд приймає до уваги, що однією зі складових правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, є відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції .
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 266 КУПАП, особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного сп'яніння, підлягають відстороненню від керування цими ТЗ та оглядові на стан сп'яніння.
Згідно з ч. 2 ст.266 КУпАП, огляд водія на стан наркотичного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
За ч. 3 ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або у разі незгоди з його результатами, огляд водія проводиться у закладах охорони здоров'я.
З огляду на викладене, проаналізувавши наявні в справі докази, суд дійшов висновку, що
ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП,
оскільки будучи особою, яка керує транспортним засобом, відмовився від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Згідно ч. 2 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Як вбачається з довідки Олександрівського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, посвідчення водія не отримував ( а.с. 5).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно ст.40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст.4ЗУ «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 130, 283, 384 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень на рахунок 31112149005001, отримувач коштів - Донецьке УК/Дон.обл./21081300, ЄДРПОУ 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 21081300, без позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. на рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ю.В. Щербак