Справа № 234/18787/18
Провадження № 3/234/90/19
16 січня 2019 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., розглянувши у судовому засіданні матеріали, що надійшли з Головного Управління ДФС у Донецькій області ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженки м.Костянтинівка Донецької області, працює директором ПП «Фірма Укрроспром», зареєстрована за адресою АДРЕСА_1
якій роз'яснені права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП,-
за ст. 164 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 20 листопада 2018 року №0774, складеного старшим оперуповноваженим з ОВС 4-го відділу Управління забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області Вітер О.В., при проведенні оперативно-профілактичних заходів встановлено факт заготівлі та переробки металобрухту кольорових та чорних металів ПП «Фірма Укрроспром», яка розташована за адресою м.Краматорськ, вул.Олекси Тихого, буд.6Н, без відповідних дозвільних документів, а саме: дозволу державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки, чим порушено вимоги постанови КМУ №1107 від 26.10.2011 року «Про затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнала та суду пояснила, що ПП «Фірма Укрроспром» здійснює діяльність, пов'язану зі збором, заготівлею та продажем лому чорних металів. Для здійснення даного виду діяльності, відповідно до постанови КМУ від 07.02.2018 року за №48, підприємству необхідно мати декларацію, а не дозвіл. Декларація видана підприємству та зареєстрована в журналі обліку об'єктів підприємництва в Територіальному управлінні Держгірпромнагляду за №221 від 05.09.2013 року. Підприємство не здійснює переробку металобрухту. Відповідно до документів, які маються на підприємстві, порушень в роботі підприємства не має.
Вислухав пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Диспозицією ч.1 ст.164 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб?єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В протоколі про адміністративне правопорушення, зазначено, що особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушено постанову КМУ № 1107 від 26.10.2011 р. «Про затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки».
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення, не міститься посилання на конкретні положення нормативно-правових актів, які були порушені особою, що притягається до адміністративної відповідальності.
Також до протоколу не надано жодного доказу того, що ПП «Фірма Укрроспром» фактично здійснює роботи підвищеної небезпеки, перелік яких передбачений додатком №2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затв. Постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107 (в редакції постанови КМУ від 07.02.2018 року №48).
Враховуючи викладене вважаю, що провадження по справі необхідно закрити за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Згідно з положенням ст.283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, тому металобрухт чорних металів у кількості 30 тон, алюміній у кількості 0,5 тон, мідь у кількості 0,2 тони, скраб у кількості 20 тон, навантажувач д/н НОМЕР_2 (навантажувальний кран), передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1, слід залишити за належністю у цієї особи.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Речові докази - металобрухт чорних металів у кількості 30 тон, алюміній у кількості 0,5 тон, мідь у кількості 0,2 тони, скраб у кількості 20 тон, навантажувач д/н НОМЕР_2 (навантажувальний кран), передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1 за розпискою від 20.11.2018 року, слід залишити за належністю у цієї особи.
Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд Донецької області.
Суддя Краматорського міського суду О. Ю. Кравченко