про зупинення провадження по справі
м. Вінниця
28 січня 2019 р. Справа № 120/3881/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши письмовому провадженні клопотання позивача, представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою від 02.11.2018 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в письмовому провадженні). Крім того, даною ухвалою надано відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою від 03.12.2018 вирішено продовжити розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін.
24.01.2019 року представником відповідача (вх. №4499) та позивачем (вх.№4500) подано клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3858/18, предметом розгляду якої є вимоги щодо визнання протиправними та скасування пунктів 1 та 2 постанови КМУ №103.
24.01.2019 до суду надійшли клопотання від представника відповідача (вх. №4506) та позивача (вх. №4514) про розгляд клопотання про зупинення провадження у справі без їх участі.
З урахуванням викладеного, у відповідності до норм процесуального законодавства частини 4 статті 194 КАС України, суд приходить до висновку про можливість розгляду даних клопотань без участі сторін, в порядку письмового провадження.
Визначаючись щодо заявлених клопотань про зупинення провадження у даній справі, суд виходив із наступного.
Так, предметом розгляду у даній справі є вимоги позивача про визнання протиправними дій щодо застосування при перерахунку пенсії лише суми окладу за спеціальним званням, посадового окладу і відсоткової надбавки за вислугу років та виплати у 2018 року лише 50% від суми перерахованої пенсії.
При цьому, обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що йому безпідставно вилучено ряд надбавок при перерахунку пенсії згідно постанови КМУ №704 та неправомірно виплачують лише 50% перерахованої підвищеної пенсії.
В свою чергу, відповідач заперечуючи проти позовних вимог, вказує, що пунктом 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" .
Окрім того, пунктом 2 Постанови № 103 встановлено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах: з 01.01.2018 - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.01.2018.
Із наведеного слідує, що підставою для здійснення перерахунку пенсії, з розміром якої не погоджується позивач, стала Постанова КМ України № 103.
При цьому, обґрунтовуючи необхідність зупинення провадження у даній справі, позивач та представник відповідача зазначають, що на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва від 12.12.2018 року по справі №826/3858/18, окрім іншого, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги те, що набрання чинності рішенням у справі №826/3858/18 може вплинути на розгляд та вирішення даної справи, адже останнім скасовано пункти 1, 2 постанови КМ України від 21 лютого 2018 року №103, із застосуванням яких не погоджується позивач, а тому суд приходить до висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18.
Згідно з частиною статті 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ч. 1 ст. 236, 248, 256 КАС України, суд -
Клопотання позивача, представника відповідача про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18.
Зобов'язати сторони повідомити суд про усунення обставин, що слугували зупиненню провадження у справі.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду складено 28.01.2019
Суддя Томчук Андрій Валерійович